تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۱۷۷۰۲۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز گفت:مشکل قطعی و افت فشار آب اهواز به ویژه در نقاط انتهایی این شهر، با وارد مدار شدن آب از طریق کانال سلمان برطرف شد.

فردوس کریمی روز شنبه با بیان با بیان اینکه آب سد کرخه از طریق کانال سلمان به ایستگاه های تصفیه اهواز پمپاژ می شود افزود:1.2 متر بر ثانیه آب شرب از طریق تصفیه خانه شماره 2 و مخازن حصیرآباد وارد مدار شده است.

وی با اشاره به اینکه از 2 روز گذشته آب شرب از طریق این کانال وارد مدار شده گفت: در هر شبانه روز 100 هزار مترمکعب برای تقویت فشار در نقاط مختلف شهر اهواز به ویژه نقاط انتهایی در مدار قرار می گیرد، و آمادگی برای افزایش این ظرفیت نیز وجود دارد.

وی ادامه داد: به گفته متولیان سازمان آب و برق خوزستان تعمیرات کانال آبرسانی غدیر تا پایان امسال زمان می برد از این رو تامین آب از سد کرخه به صورت پدافندی در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کانال سلمان در موارد اضطراری جایگزین کانال غدیر خواهد بود گفت: وظیفه مهار فاضلاب اطراف کانال سلمان نیز برعهده شرکت آبفا اهواز بود لذا 2.5 کیلومتر خط انتقال برای مهار هفت نقطه فاضلاب احداث شد.

کریمی بیان کرد: پس از شکستگی در کانال غدیر، آب شرب اهواز از طریق خط انتقال آب موسوم به آب حیات شوشتر و رودخانه کارون تامین می شد و آب در مدار بود اما برخی نقاط به دلیل قرار گرفتن در انتهای مسیر افت فشار داشتند.

وی در ادامه گفت: توزیع آب شرب اهواز متاثر از نحوه آبرسانی 2 منبع آب حیات شوشتر و خط انتقال آب غدیر است و اگر به دلیل مشکلاتی نظیر قطعی برق این آب به صورت مستمر و مطابق زمانبندی به دست شرکت آبفا اهواز نرسد در نحوه توزیع آب بین مشترکان اختلالاتی ایجاد می شود.

مدیرعامل آبفا اهواز افزود: در یک هفته آینده یک مخزن 50 هزار متر مکعبی که ساخت آن از 13 سال پیش آغاز شده، با هدف افزایش ظرفیت توزیع آب در اهواز به بهره برداری می رسد.

بیش از یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی روبه رو شده اند.

به گفته استاندار خوزستان خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر 700 میلیارد ریال است که در سال های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است.

حدود 60 درصد آب شرب اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر تامین می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار