تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۷
کد خبر: ۱۷۷۰۳۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: دبیرخانه کشوری کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن کریم متشکل از استان های خراسان رضوی، تهران، همدان، مرکزی ، فارس و خوزستان به تازگی در خوزستان دایر شد.

محمد تقی زاده روز شنبه بیان کرد: کمیسیون کشوری آموزش عمومی قرآن به ریاست معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش متشکل از پنج کارگروه است که دبیرخانه کشوری کارگروه توسعه آموزش عمومی قرآن در آموزش و پرورش خوزستان راه اندازی شده است.

وی گفت: با تصمیم وزارت آموزش و پرورش استان های کشور در این پنج کارگروه تقسیم بندی شده و بر این اساس در فواصل زمانی مشخص با حضور روسای ادارات قرآن و عترت این استان ها جلساتی برگزار می شود. 

وی ادامه داد: ترویج مفاهیم و معارف قرآنی از اولویت های تشکیل این دبیرخانه است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: تحقق اهداف، سیاست ها و راهبردهای منشور توسعه فرهنگ قرآنی، تقویت و گسترش انس با قرآن کریم در بین دانش آموزان، حمایت از توسعه و تجهیز فضاهای آموزش عمومی قرآن و توسعه فعالیت های قرآنی در فضای مجازی از دیگر اهداف تشکیل کمیسیون آموزش عمومی قرآن کریم در خوزستان است.

تقی زاده همچنین با اشاره به موفقیت های دانش آموزان خوزستان در مسابقات قرآنی، بیان کرد: راهیابی 73 دانش آموز خوزستانی به سی و ششمین دوره مسابقات کشوری قرآن، و کسب 23 عنوان برتر کشوری توسط دانش آموزان دختر و پسر خوزستانی از افتخارات قرآنی آموزش و پرورش خوزستان است.

وی گفت: از دیگر افتخارات قرآنی آموزش و پرورش خوزستان کسب رتبه اول کشوری قاری فرهنگی خوزستانی در سومین دوره رقابت های قرآن عترت و نماز فرهنگیان کشور است.

تقی زاده بیان کرد: با وجود این ظرفیت ها و با توجه به اهمیت انس هر چه بیشتر قرآن با مفاهیم آموزشی راه اندازی این دبیرخانه یک فرصت برای آموزش و پرورش خوزستان است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار