تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
کد خبر: ۱۷۷۴۸۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
ترانسفورماتور اکسترودر واحد HD پتروشیمی امیرکبیر با تکیه بر توان و دانش مهندسان این شرکت و باکمک شرکت های متخصص ایرانی در کوتاه ترین زمان ممکن با موفقیت تعویض شد.

به نقل از روابط عمومی شرکت پتروشیمی امیرکبیر، بر اساس تست‌های سالیانه اداره تعمیرات برق واحد HD به علت خرابی کاغذ عایق، این ترانسفورماتور دچار فرسودگی شده و امکان تداوم استفاده از آن وجود نداشت، از سویی با توجه به خارجی بودن شرکت سازنده آن در صورت عدم تعویض و نصب فوری آن روند تولید در این واحد ممکن بود با توقف طولانی مواجه گردد.

ازاین‌رو با موافقت مدیریت، تصمیم خرید و ساخت ترانسفورماتور جدید اتخاذ شد که با بهره‌گیری از دانش و توانمندی متخصصان داخلی در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ترانس جدید با ظرفیت 10 مگاولت آمپر توسط شرکت داخلی ایران ترانسفورماتور ساخته و تحویل داده شد، پس‌ازآن در کمترین زمان ممکن عملیات تعویض ترانس توسط مهندسان و متخصصان شرکت انجام و اکسترودر واحد HD راه‌اندازی شد.

گفتنی است، ترانس قدیم که توسط شرکت اسپانیایی آلستوم طراحی و نصب‌شده بود، با ظرفیت 7.5 مگاولت آمپر برای تغذیه الکتروموتور 5.6 مگاولتی و درایو 8 مگاواتی بود که 87 درصد بار نامی خود کارکرده است.
مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار