تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۴
کد خبر: ۱۷۷۹۱۰
تعداد نظرات: ۲ نظر
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دیوان محاسبات کشور خبر داد:
رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: هیات حسابرسی ویژه ای برای بررسی موضوع انتقال آب کارون تشکیل خواهد شد.
تشکیل هیات حسابرسی ویژه برای بررسی موضوع انتقال آب کارون
 
عادل آذر در جلسه شورای اداری خوزستان با گرامیداشت یاد امام راحل اظهار کرد: افتخار می کنیم که در این نظام زندگی می کنیم؛ گرامیداشت یاد امام در واقع یادآوری از تمام نظام، دستاوردهای آن و حتی شهدای انقلاب اسلامی ایران است.

وی افزود: دیوان محاسبات سابقه ۱۱۰ ساله دارد هرچند در زمان طاغوت اداره محاسبات در خزانه داری و وزارت اقتصاد داشتیم؛ دیوان محسابات به مفهوم کامل از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران است که با این تفاسیر هر عملکردی از این دیوان ارائه شود در واقع سرچشمه گرفته از نظام مقدس جمهوری اسلامی کشور هست.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به اینکه در اصل ۵۴ قانون برای دیوان محاسبات وظیفه صیانت و پاسداری از بیت المال را تعیین کرده اند، تصریح کرد: برنامه ای تحت عنوان افزایش آگاهی مدیران و کارکنان دستگاه های اجرایی در زمینه حقوق مالیه در قالب طرح بینا تدارک دیده شده که توصیه می کنیم همه جامعه هدف در این دوره های مهم حضور پیدا کنند.

آذر با اشاره به اینکه مجموعه نیروی انسانی در دیوان محاسبات به صورت رایگان در قالب تیم های تخصصی به دستگاه های اجرایی برای تفریق بودجه مشاوره می دهند، عنوان کرد: نظارت را در حوزه اجرا عملیاتی می کنیم؛ به این ترتیب که بعد از بررسی هزینه های بودجه ای دستگاه های اجرایی مشاوره های لازم در عین نظارت به آنها ارائه می شود.

وی با تأکید بر ثبت تمام معاملات در سامانه ستاد ادامه داد: شناسنامه دار کردن اموال دولتی وظیفه مدیران است.

وی با انتقاد از اینکه تنها یک چهارم اموال دولتی در استان خوزستان به ثبت رسیده است، گفت: اینکه سندی از اموال دولت ثبت نشود، مشکلاتی را در پی خواهد داشت که در این خصوص یک مورد در استان خوزستان مشاهده شده است.

رئیس دیوان محاسبات کشور، فراوانی ترک تشریفات برای برگزاری مناقصه ها در استان خوزستان را مورد انتقاد قرار داد و افزود: ترک تشریفات برای برگزاری مناقصه آداب و شرایط خاصی دارد؛ وقتی اضطرار زمانی برای برگزاری مناقصه اعلام شده دلیلی ندارد در تمام مدت زمان تعیینی دست روی دست گذاشت تا به بهانه کمبود وقت آن را به صورت ترک تشریفات برگزار کنند.

آذر در خصوص متمرکز شدن حساب ها تأکید کرد: قانون صراحت دارد که تمام دستگاه هایی که نام آنها در تبصره ها قید شده، در جداول آمده و یا ردیف بودجه دارند، باید گردش مالی آنها در خزانه نزد بانک مرکزی باشد؛ هر حسابی از دستگاه های اجرایی با شرایط مذکور در بانک های غیر از بانک مرکزی خلاف قانون است.

وی یادآور شد: هزینه اعتبارات خارج از شمول باید در حوزه های مشخص باشد؛ همچنین برخی اعتبارات اختصاصی به روستاها که برای عمران و آبادی درنظر گرفته شده نباید در دیگر بخش ها هزینه شود چون این کار خلاف قانون است.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: در حال تهیه گزارشی برای تعیین جایگاه هر استان برای اجرایی شدن این قانون هستیم؛ البته خوزستان در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده که از مدیران این استان تقدیر می کنیم.

آذر ادامه داد: گزارش مذکور برای وزارتخانه های کشور تهیه و وزارت کشور در اجرای درست این قانون مقام اول کشور را کسب کرده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه متوجه دغدغه همه دلسوزان خوزستان برای انتقال آب هستیم، بیان کرد: اظهارات در خصوص مخالفت با انتقال آب باید در قالب ارائه مستندات قانونی صورت بپذیرد تا نافذ و قابل دفاع باشد.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه در این خصوص ظرفیت های قانونی خوبی وجود دارد، گفت: هیات حسابرسی ویژه ای برای بررسی موضوع انتقال آب کارون تشکیل خواهد شد. این هیات پس از برگزاری جلسه با مجمع نمایندگان خوزستان و نمایندگان مردم استان در مجلس خبرگان رهبری، همچنین برگزاری جلسه با با مجمع نمایندگان اصفهان، مستندات و چهارچوب هایی را آماده و موضوع انتقال آب را بررسی خواهد کرد.

آذر با بیان اینکه تلاش خواهیم کرد مستندات تا پایان سال تهیه شود تأکید کرد: استقلال حرفه ای و اصل بی طرفی وظیفه دیوان محاسبات کشور است و بدون تردید این موضوع در کمال بی طرفی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مرجع / مـهـر
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
داود
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۷
0
0
باید از لحاظ قانون فقه اسلام
قانون بین الملل
و قانون داخلی کشور مستندات کافی و جامع تهیه گردد تا بتوان مصوبان شورای عالی اب و وزارت نیرو را خنثی کرد
دکتر نصیر
|
UNITED KINGDOM
|
۰۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۸
0
0
تا الان هفت پروژه انتقال آب کارون اجرا شده در پنجاه سال گذشته خروجی اون چی بوده جز رانت صنعت بدون آب و نفت در مرکز ایران اگر این کار رو بکنن با خشکسالی بعدی کل کشاورزی خوزستان نابود میشه و کارون خشک میشه باید با نفت خوزستان خداحافظی کنن با چنین پروژه ای
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار