تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۳
کد خبر: ۱۷۸۰۵۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
در همايش ملي معماري دفاعي و امنيتي نظام اسلامي
جانشين فرمانده كل سپاه گفت: در منطق اعتقادی گسترش قدرت بايد به‌گونه‌اي باشد كه در هر نقطه عالم بتوان در برابر مستكبران ايستاد و با آنها مقابله كرد.

 سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در نخستین همایش ملی معماری دفاعی و امنیتی نظام اسلامی اظهار داشت: معماری عملی هویت بخش به ارکان یک جامعه است و در موضوع دفاعی امنیتی هم این رابطه که چگونه پیکربندی و کالبدسازی نیروهای دفاعی را بر اساس ارزش های اسلامی، فرهنگ و روح جهاد در اسلام بنا کنیم.

وی افزود: در فرهنگ ها و نظام های مادی که روح و معنا جایگاه چندان قوی در مسائل مادی از جمله پیکربندی جسمانی نیروهای دفاعی ندارند، این مسئله جایگاهی نداشته باشد؛ اما برای ما که جهاد جزء لاینفکی از ایمان حقیقی ماست این موضوع ارزش خاصی دارد.

سردار سلامی ادامه داد: ما دارای یک فلسفه دفاعی نیرومند هستیم که هویت و شخصیت زنده نظام دفاعی ما را توصیف می کند. فلسفه دفاعی ما منبعث از منبع فیاض الهی قرآن است.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه قلمرو دفاع و جهاد ما رفع فتنه از روی زمین است و فتنه هرآن چیزی است که با فطرت متعالی بشر در تضاد است، تصریح کرد: در منطق دفاعی اسلام، دفاع فاقد مرز یا محدوده مشخصی است و دایره دفاع ما مستضعفین را در بر می گیرد. در منطق اعتقادی باید برای دفاع از مظلومان و مستضعفان و احیای عدل بجنگیم که این فاقد محدوده خاصی است.

وی افزود: در منطق اعتقادی گسترش قدرت باید بگونه ای باشد که در هر نقطه عالم بتوان در برابر مستکبران ایستاد و با آنها مقابله کرد.

جانشین فرماندهس سپاه گفت: قدرت دفاعی که بناگذاشته بر منطق اعتقادی است، دارای منبع جوشان قدرت است چراکه بخش مهمی از قلب و ذهن انسان ها را در بر میگیرد و همه آنها را برای ایستادگی در برابر ظلم بسیج می کند.

سلامی خاطرنشان کرد: در منطق غیراعتقادی هرکس فقط باور و نگرش سطح خود را دارد. اگر از یک سرباز آمریکایی بپرسید که چرا می جنگید؟ پاسخ خواهد داد it’s my job یعنی این شغل من است؛ در حالی که نیروی اعتقادی برای تحقق اعتقاد خود و تعالی می جنگد.

وی تصریح کرد: وقتی با چنین منطقی عمل می‌کنیم، دوستانی در اقصی نقاط عالم خواهیم یافت که این همان خیزی است که به ایجاد قدرت دفاعی بزرگ منتهی خواهد شد.

جانشین فرمانده سپاه ادامه داد: دشمنان تمام توان خود را برای غلبه بر ما در طول این چهل سال متمرکز کردند، اولین کاری که نظام دفاعی ما باید انجام می داد از بین بردن همین تمرکز است. 

سلامی گفت: تحلیل و فرسایش تدریجی قدرت دشمنی که بزرگ اما محدود است یک راهبرد برای خلق پیروزی در شرایط نابرابر است.

وی اظهار داشت: اتفاقی که امروز در منطقه و جهان افتاده و دشمن آن را نفوذ منطقه ای تعبیر می کند، همین است. ما حضور فیزیکی در منطقه نداریم اما نیروهای هم راستا و هم هدف و هم روش با ما حضور دارند.

جانشین فرمانده سپاه تصریح کرد: امروز یک ساختار منفصل از نظر فیزیکی و متصل از نظر اعتقادی هستیم؛ این نفوذ نیست بلکه وسعت و دربرگیرندگی مفاهیم یک انقلاب است که در سایر نقاط تکثیر شده و هیچ کس نمی‌تواند این اتصال معنوی را از بین ببرد و گسستنی نیست.

سلامی خاطرنشان کرد: امروز دشمنان ما در یک عرصه دیگر هم شکست خورده اند و آن نداشتن فلسفه معنوی برای جبران خسارت های مادی است.

وی افزود: قدرت به تنهایی کافی نیست و قدرت زیاد میتواند باعث شکست شود اگر اندیشه صحیحی در به کارگیری آن دخیل نباشد.

جانشین فرمانده سپاه اظهار داشت: دلیل شکست آمریکایی ها آن است که معماری دفاعی آنها بر خلاف فطرت انسانی است و آنجه آنها را شکست داده است زوال عقلی راهبردی است. هرچه قدرتهای بزرگ در میدان عمل کنند اما جهت گیری صحیح نداشته باشند دشمنان زیادی برای آنها تولید می شود. آنها عمق راهبردی خود را از دست داده اند و ما امروز به عمق راهبردی در نبرد رسیده ایم.

سلامی ادامه داد: امروز توانسته ایم خطوط تماس نبرد را از کنار کرخه و کارون به هزاران کیلومتر آن طرف تر منتقل کرده ایم.

وی اضافه کرد: آمریکا با آن همه قدرت ظاهری در حال عقب نشینی از سوریه است. امروز چین از آمریکا زاویه گرفته و آنها در حال یک نبرد سیاسی اقتصادی هستند و ترکیه در مداری مستقل از سیاست آمریکا عمل می کند.  عقب نشینی دشمن فقط نظامی نیست، بلکه نفوذ و سیطره سیاسی خود را هم از دست داده است. در این حال، ما موفق شده ایم در حالیکه اینجا می اندیشیم، تفکر ما در هزاران کیلومتر آنطرف تر عملی شود.

جانشبن فرمانده سپاه گفت: ما در درون به یک قدرت بی انتها بنام مردم متصل هستیم و اگر یک جنگ نظامی اتفاق بیافتد مردم ما در یک ساختار دفاعی مانند دوران دفاع مقدس حضور می‌یابند.

سلامی افزود: این فقط موشک ها نیستند که ما را به بازدارندگی رسانده اند، بلکه تکثیر قدرت است که باعث شده هرجا دشمن بر علیه ما اقدامی کند ما لشکرهایی از همان مناطق در برابر آنها داشته باشیم.

وی گفت: ما یک حاکمیت مستقل از اراده قدرتها را شکل داده ایم و ملت و نظام ما قدرت بالایی بر ای عبور از مشکلات دارند و  این آخرین فراز از نبرد ما با دشمن است و اگر از این مرحله عبور کنیم قله ها را فتح خواهیم کرد.

مرجع / فـارس
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار