تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۰
کد خبر: ۱۷۸۱۹۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل دفتر صنایع غذایى، دارویى و بهداشتى وزارت صمت؛
مدیر کل دفتر صنایع غذایى، دارویى و بهداشتى وزارت صمت با بیان این که بیش از ٩٥درصد صنعت غذا توسط بخش خصوصى اداره مى شود گفت: ورود بخش خصوصى به این صنعت منجر به بهره ورى بیشتر صنایع غذایى شده است.

  مهدى صادقى نیارکى، در پنجمین جشنواره تقدیر از برترین تولیدکنندگان صنایع غذایی که امروز در اتاق ایران برگزار  شد اظهار کرد: این روزها به صنعت غذا بیش از حد توجه مى شود و این باعث شده دستگاه هاى ذیربط بیش از پیش وارد این حوزه شوند، به طورى که در حال حاضر بیش از ١٧سازمان دولتى در صنعت غذا به صورت مستقیم دخالت دارند.

او ادامه داد: بیش از ٩٥درصد صنعت غذا توسط بخش خصوصى اداره مى شود و وقتى بخش خصوصى به حوزه اى ورود مى کند، آن صنعت بهره ورى بالایى پیدا مى کند.

نیارکى درباره ارزش وزنى و ریالى صنعت غذا در بخش صادرات غیرنفتى تصریح کرد: این صنعت ٢درصد ارزش وزنى و بیش از ٨درصد ارزش ریالى صادرات غیر نفتى را دارا است و این یعنى ما در این صنعت غذا چیزى به نام خام فروشى نداریم.

مدیر کل دفتر صنایع غذایى وزارت صمت با اشاره به این که کارخانجات صنایع غذایى ایران از لحاظ تکنولوژى و دانش فنى بى نظیر هستند، خاطرنشان کرد: امروز صنعت غذا برنامه راهبردى دارد اما یک نوع اکوسیستم هماهنگى باید در این حوزه براى مدیریت صنعت وجود داشته باشد؛ همچنین این صنعت راهبردى اهدافى همچون بهره گیرى از ظرفیت هاى موجود، توسعه نام هاى تجارى در سطح جهانى دارد.

به گفته نیارکى، ١٥درصد سهم اشتغال در صنعت متعلق به صنایع غذایى است و بیش از یک میلیارد نفر در جهان در بخش صنایع غذایى کار مى کنند.

وى گفت: در حال حاضر ١٠شرکت دولتى با روزى ١میلیارد دلار گردش مالى، صنعت غذاى دنیا را در اختیار دارند و به نوعى غول هاى اقتصادى صنایع غذا شناخته مى شوند./اقتصادآنلاین

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار