تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۶
کد خبر: ۱۷۸۶۶۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آبادان گفت: طرح لایروبی انهار رودخانه بهمنشیر در روستای حاج حسن حکیم آبادان در مجموع به طول 64 کیلومتر آغاز شد.
 
  ناجی شهیب زاده روز چهارشنبه در آیین آغاز این طرح گفت: همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، این نهرها با صرف پنج میلیارد و 460 میلیون ریال اعتبار لایروبی می شوند.
وی گفت: تاکنون 100کیلومتر از نهرهای رودخانه بهمنشیر لایروبی شده و با جذب اعتبار لازم در سال آینده نهرهای بیشتری از این رودخانه لایروبی می شوند .
مدیر جهاد کشاورزی آبادان هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از هدر رفت آب عنوان کرد و گفت:اجرای این طرح به انتقال سریع و بالا بردن راندمان آبیاری، تسهیل در آبیاری و جلوگیری از رشد علف ‌های کمک می کند.
طول نهرهای منشعب از بهمنشیر در مجموع حدود 450 کیلومتر برآورد می شود .
شهرستان آبادان دارای 13 هزار هکتار باغ خرمای مثمر می باشد و 2 میلیون و 400 هزار اصله نخل بارور در این شهرستان وجود دارد.
امسال 70 هزار تن خرما از نخیلات این شهرستان برداشت شد.
مهم ترین ارقام تولیدی و صادراتی خرمای شهرستان آبادان از نوع استعمران، زاهدی و برحی است که محصول آن به صورت خارک، رطب و خرما برداشت شده و در بازارهای محلی و سایر نقاط کشور و برخی از کشورهای همسایه صادر می شود.خوزنیوزک فرمانده انتظامی استان خوزستان از دستگیری باند سارقان مسلح موتورسیکلت با ۱۵ فقره سرقت در شهرستان شوش خبر داد.

سردار "حیدر عباس زاده"  گفت: درپی وقوع چندین فقره سرقت مسلحانه موتور سیکلت در سطح شهرستان شوش ، موضوع بصورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با همکاری ماموران امنیت عمومی و اقدامات گسترده اطلاعاتی باند پنج نفره سارقان را شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی طی چند عملیات جداگانه در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

سردار عباس زاده بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک قبضه اسلحه جنگی، یک قبضه اسلحه شکاری و  چهار دستگاه موتور سیکلت سرقتی کشف و ضبط شد.

 فرمانده انتظامي استان خوزستان تصریح کرد: متهمان در تحقیقات پلیس به ۱۵ فقره سرقت مسلحانه موتورسیکلت در شهرستان شوش اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی داده شدند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار