تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۵
کد خبر: ۱۷۸۶۷۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: 100 خانوار در معرض خطر در حال حاضر آماده انتقال به شهر جدید رامین به منظور سکونت دائمی در این منطقه هستند.
  کیامرث حاجی زاده روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهر جدید رامین در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این 100 خانوار در حال حاضر در بافت فرسوده و پهنه های خطر اهواز ساکن هستند.
وی افزود: به محض آماده شدن مقدمات برای اسکان این خانوارها از سوی فرمانداری باوی و فرمانداری اهواز به این شهر انتقال پیدا می‌کنند.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان بیان کرد: شهر رامین از شهرهای جدیدی است که برای سرریز جمعتی کلانشهر اهواز و شهرستان باوی تاسیس شده است اما در سال‌های گذشته آن طور که باید و شاید به زیرساخت‌ها و راه اندازی آن توجه نشده است.
وی با تاکید بر توجه دولت تدبیر و امید نسبت به راه اندازی شهر جدید رامین تصریح کرد: در بافت فرسوده اهواز و مناطقی مانند منبع آب معضلات و مشکلاتی مانند وجود منازل غیراستاندارد، رانش زمین، ساخت و سازهای غیرمجاز و... وجود داشته که وجود این چنین شهرها و ایجاد زیرساختهای مناسب برای زندگی در آن می‌تواند از بروز خطراتی پیشگیری بعمل آورید.
حاجی زاده گفت: عزم دولت و استان بر این است تا این شهر رونق پیدا کند و تعداد بیشتری خانوار در آن ساکن شوند.
وی ادامه داد: پس از حادثه رانش زمین در منبع آب چندین خانوار در منطقه مستقر شدند که برای آنها تا این لحظه امکاناتی چون مدارس، سرویس ایاب و ذهاب، نهالستان، بازارچه و دیگر امکانات نیز ایجاد شده است.
مدیر کل مدیریت بحران استانداری خوزستان با اشاره به افتتاح مجموعه 250 واحدی مسکن مهر در این منطقه گفت: در حال حاضر نیز توجه به ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد زیرساخت های لازم از اهمیت ویژه ای برخوردار است که بدین منظور از پیمانکارهای حاضر در منطقه خواسته شده تا اهالی این منطقه را در اولویت بکارگیری قرار دهند.
به گزارش ایرنا مطالعات شهر جدید رامین بر اساس مصوبه25 مهرماه 1367 شورای عالی شهرسازی برای جلوگیری از توسعه افقی شهر اهواز و پیشنهاد توسعه ناپیوسته شهر ، کنترل مهاجرت ، تاسیس مسکن مناسب در اراضی شمال منطقه اهواز آغاز که پس از انجام مطالعات سرانجام با شروع ساخت این شهر در ششم اسفندماه 1369 در زمینی به وسعت 2هزار و 400 هکتار با سقف جمعیتی 240هزار نفر موافقت شد.
شهر جدید رامین در 38کیلومتری شمال اهواز واقع شده است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار