تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۲
کد خبر: ۱۷۸۶۸۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سه طرح جدید در شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون افتتاح شد.
 مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در آیین افتتاح این پروژه ها اظهار داشت: پروژه رفع نواقص عملیاتی واحدهای تقویت فشار گاز بنگستان مجتمع های صنعتی شماره سه مارون و کوپال با هزینه ای بالغ بر 48 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
وی ادامه داد: این پروژه به منظور تکمیل و رفع تنگناهای عملیاتی این واحد ها و به دلیل اهمیت تقویت فشار گاز و لزوم سرویس دهی مستمر و از طرفی وجود گاز سمی و خطرناک هیدروژن سولفوره (H2S ) موجود در دستور کار اجرا شد.
وی تصریح کرد: تعویض بیش از 900 متر از خطوط چهار ،6 و هشت رینگ آتش نشانی و پنج هزار مترمکعب پی کنی و خاکبرداری و انجام سیستم حفاظت کاتدیک ، تعویض سیستم مانیتورینگ نظارت عملیاتی درون واحد به سیستم CCTV با قابلیت P.T.Zو مانیتورهای صنعتی و نصب VIDEO-WALL از نوع صنعتی جهت بالا بردن شرایط ایمنی واحد و اثربخشی هر چه بیشتر پدافند غیر عامل از جمله اقداماتی بود که در این پروژه انجام شد.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، رفع عیب دمای بالای اتاق UPS واحد با نصب کولر SPILIT TYPE ضد انفجار و ضدخوردگی، ساخت پل دسترسی به مشعل، اصلاح سیستم ارتینگ مخازن آب آتش نشانی، تهیه و نصب پمپ های تزریق مواد خوردگی در واحدهای آماک کوپال و مارون سه و اصلاح شیب تمامی کانال های آب واحد ها بخش دیگری از فعالیت های انجام شده برای رفع نواقص عملیاتی واحدهای تقویت فشار اعلام کرد.
وی همچنین یادآور شد: در طول اجرای این پروژه با وجود گاز H2S با غلظت بالا با کل ظرفیت خود یعنی 38 میلیون فوت مکعب و با فشار 36 بار در حال فعالیت بوده و همه کارهای معمول تعمیراتی و نوبتکاری در حال انجام بدون توقف انجام می شد.
این مقام مسئول گفت: پروژه دوم احداث ساختمان و نصب دستگاه معاینه فنی خودروها باعث جلوگیری از استهلاک قطعات خودروها، کاهش مصرف سوخت، جلوگیری از آلودگی هوا، تشخیص به موقع عیوب خودروها، بالا بردن ضریب امنیت خودرو و جلوگیری از توقف بیش از حد خودروهای عملیاتی در تعمیرگاه می شود.
کاویان اظهار داشت: هزینه خرید دستگاه معاینه فنی یک میلیارد و 150 میلیون ریال و هزینه ساخت اتاق و جایگاه دستگاه800 میلیون ریال بوده که در مجموع یک میلیارد و 950 میلیون ریال برای احداث، تجهیز و راه اندازی آن هزینه شده است.
مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون همچنین به ساخت یک دستگاه تریلر تانکر( سپتیک) 24 هزار لیتری با هزینه یک میلیارد و 350 میلیون ریال برای جمع آوری نفت خام رها شده ناشی از فعالیت های مهندسی و عملیاتی در گودال های سوخت اشاره کرد و گفت: این دستگاه علاوه بر این نفت ناشی از حوادث احتمالی در خطوط لوله جریانی واحدهای عملیاتی را می تواند جمع آوری کند.
وی خاطرنشان کرد: ساخت این دستگاه کمک بسیار زیادی به جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی و هدر رفت نفت می کند که در نهایت منجر به بازگشت آن به چرخه تولید می شود.
بر اساس این گزارش شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون در حدود 580 هزار بشکه نفت در روز تولید می کند که بخشی از آن برای مصارف داخلی و بخش دیگر برای صادرات استفاده می شود .
منطقه جغرافیایی این شرکت از شمال به هفتگل و نفت سفید،از شرق و جنوب شرقی به رودخانه جراحی و از غرب و جنوب غربی به 30 کیلومتری اهواز محدود بوده و با وسعتی بالغ بر یک هزار و 400 کیلومتر مربع در برگیرنده میادین مارون،کوپال وشادگان است.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار