تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۵
کد خبر: ۱۷۸۷۴۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 فرمانده مرزبانی استان خوزستان گفت: محموله قاچاق پرنده زینتی شامل یک هزار و 500 قطعه با همکاری نیروهای سپاه مستقر در مرز و دریابانی آبادان در ساحل اروندرود کشف و ضبط شد.
سردار عبدالله نظرپور اظهار داشت:ماموران پرتلاش نیروی دریابانی آبادان شامگاه پنجشنبه موفق به کشف محموله پرندگان از نوع بلبل خرما و نیزار، مرغ عشق و جوجه اردک شدند که قاچاقچیان قصد داشتند آن را به کشور عراق عبور دهند.
وی افزود:بخشی از پرندگان از جمله بلبل خرما در نخلستانهای اروندکنار رهاسازی شدند و سایر پرندگان برای انتقال به زیستگاه خود تحویل محیط زیست شدند.
سردار نظرپور به کشف بیش از 10 هزار پرنده زینتی قاچاق در سالجاری در استان خوزستان اشاره کرد و بیان داشت: متاسفانه در یکی و 2 سال گذشته حجم قاچاق پرندگان زینتی به کشور عراق افزابش داشته است.
سردار نظرپور بر حفاظت از محیط زیست و گونه های بومی منطقه تاکید کرد و اظهار داشت: هرگونه ورود و خروج پرندگان و گونه‌های جانوری بایستی از طریق مبادی قانونی انجام گیرد، چرا که قاچاق در این زمینه علاوه بر تخریب محیط زیست، می‌تواند اثرات نامطلوبی در سلامت سایر گونه‌ها و حتی انسان داشته باشد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار