تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۲
کد خبر: ۱۷۸۷۹۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت:‌ پیرو بازدید استاندار خوزستان، از چند روز گذشته ماشین آلات لازم را در همه شهرستان های استان خوزستان بسیج شدند.
به گزارش خوزنیوز و به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران خوزستان کیامرث حاجی زاده در بازدید از مناطق در معرض خطر سیل در حاشیه رودخانه دز گفت: در بارش های اخیر بر اثر افزایش میزان ورودی آب به سدهای کرخه و دز به ویژه سد دز بعضی از روستاهای در خطر تهاجم سیل رودخانه قرار گرفته اند.
وی بیان کرد: بر اثر این بارندگی به سیل بندها و دیواره‌های ساحل رودخانه های کنار روستا ها آسیب وارد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت:‌ پیرو بازدید استاندار خوزستان، از چند روز گذشته ماشین آلات لازم را در همه شهرستان های استان خوزستان بسیج شدند.
حاجی زاده اظهار داشت: حدود ۵۰۰ دستگاه ماشین الات از طریق همه شرکت ها و دستگاه های اعضای شورای مدیریت بحران استان خوزستان در سراسر شهرستان های در معرض سیل در فاصله ی دو سه ماه اخیر مشغول استحکام سازی هستند.
وی با اشاره به این‌که در دو حوضه آبریز کرخه و دز که بیشترین مشکلات را به همراه داشتیم، ماشین آلات بسیج شدند، افزود: شامگاه جمعه در منطقه هویزه، سوسنگرد و حمیدیه نیز حضور داشتیم که در این مناطق حدود ۱۶۰ ماشین آلات حاکم شده اند.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در حال حاضر در شوش بالای ۵۰ دستگاه ماشین در مناطق مختلف سه بخش دزفول، بخش های شاوور، آهودشت، مرکزی و فتح المبین مستقر شده‌اند.
حاجی زاده با اشاره به برنامه ریزی انجام شده در دو زمینه برای پیشگیری از وارد شدن سیل و ورود رودخانه دز به سمت روستا، افزود: یک قسمت که استحکام بخشی سیل بند است که کلیه ماشین ها در حال حاضر بسیج شده اند و با حضور مسئولان شهرستان و بعضی از مدیران استانداری پیگیری در حال انجام است. شرکت نیشکر هفت تپه و مدیرعامل آن و همکاران ایشان پای کار هستند.
وی ادامه داد: بر اثر افزایش دبی آب و عدم لایروبی بستر رودخانه ها متاسفانه رودخانه از مسیر اصلی خود منحرف شده و عدم لایه روبی سیل‌بند و دیوار، این روستا را مورد تهدید قرار داده است.
مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: در حال حاضر با ۵ دستگاه بولدوزر دینو و یک دستگاه بیل بوم بلند اقدامات شروع شده و در منطقه میان آب در حال تلاش هستند که رودخانه به راه خود بازگردانده شود البته برای سرعت بخشیدن به کار میزان خروجی سد را از امروز صبح کاهش دادیم تا بتوانیم این سیل‌بندها را استحکام بخشی کنیم.
حاجی زاده با اشاره به این‌که تمامی همه اعضای شورای مدیریت بحران شهرستان شوش، فرماندار پای کار هستند، اظهار داشت: در حال حاضر مصالح به اندازه کافی توسط سازمان آب و برق خوزستان فراهم شد و شرکت هفت تپه نیز سنگ لاشه، کوپال و شهرداری شوش برای تحویل مصالح در حال همکاری هستند
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار