تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۹
کد خبر: ۱۷۸۸۳۳
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان:
مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان گفت: همه امکانات و ماشین آلات این اداره کل برای مهار سیلاب و تقویت سیل بندها در مناطق استان به خصوص شهرهای سوسنگرد و دشت آزادگان بکار گرفته شده اند.
 عباس پورسلان در پاسخ به این سوال که با توجه موج جدید بارندگی در استان آیا زیر آب رفتن جاده ترانزیتی بستان به چذابه صحت دارد، اظهار داشت: این مسیر به دو بخش جدید و قدیم تقسیم می شود که بعد از بررسی های انجام شده معلوم شد هیچکدام از این جاده ها هنوز به زیر آب نرفته اند.
وی با تاکید بر اینکه پیش بینی ها نشان می داد تنها مسیر قدیم به زیر آب برود، گفت: با این وجود تردد در مسیر بستان به چذابه به صورت عادی در حال انجام است.
این عضو ستاد مدیریت بحران استان همچنین به موضوع تقویت سیل بندها اشاره کرد و افزود: در حال حاضر تمام امکانات و ماشین آلات اداره کل راه و شهرسازی به موضوع تقویت سیل بندها اختصاص پیدا کرده است.
رئیس کارگروه حمل و نقل استان تصریح کرد: در سیلاب 2 هفته گذشته برخی از مسیرهای استان از جمله جاده روستای آلبوعفری در شهرستان سوسنگرد به زیر آب رفت که عملا زیرساخت های این جاده از بین رفت و نیاز به انجام عملیات اجرایی مجدد دارد.
پورسلان یادآور شد: ساخت جاده دسترسی جدید و جایگزین به منظور عادی شدن تردد در این منطقه برنامه ریزی شده که با دستور استاندار خوزستان مسیر روستای چولانه تا سمومیه تعیین و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی با تاکید بر اینکه راهسازی در استان به دلیل اولویت های تعریف شده که همان تقویت سیل بندهاست با کندی همراه شده گفت: با وجود گذشت 2 روز از بارندگی های اخیر و رهاسازی مجدد آب سدها، مسیر جدیدی در استان مسدود نشده است.
مدیرکل اداره راه و شهرسازی استان خوزستان با اشاره به اینکه این اداره کل در مناطق مختلف شهری و روستایی شهرستان های شوش، شوشتر، اهواز، دزفول و دشت آزادگان اقدام به ساخت، اصلاح و ترمیم سیل بنده کرده ، گفت: علاوه بر این نیز نسبت به زهکشی و لوله گذاری جهت آبهای سطحی و هدایت ترافیک مسیرهای روستایی اقدام شده است.
بر اساس گزارش ایرنا به گفته مدیرکل مدیریت بحران استان، در حال حاضر تعداد 160 دستگاه ماشین آلات به منظور استحکام بخشی و تقویت سیل بندها در حوضه رودخانه کرخه مستقر هستند و عملیات اجرایی در نقاط مختلف و در معرض خطر را آغاز کرده اند.
در این عملیات ادارات راه و شهرسازی، مدیریت بحران، سازمان آب و برق، قرارگاه کربلا و موسسه جهاد نصر خوزستان مشارکت دارند.
مدیرکل هواشناسی خوزستان نسبت به آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل های رودخانه ها از روز جمعه تا دوشنبه هفته آینده هشدار داده است.
به دلیل بارش باران و رهاسازی آب از سد کرخه و دز در 2 هفته گذشته شاهد بروز سیلاب در برخی مناطق استان بودیم.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار