تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۷
کد خبر: ۱۷۸۸۳۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
شهردار اهواز گفت: برخی افراد در شبکه های مجازی زمان ساخت پل ولایت را 15سال عنوان کرده اند که این سیاه نمایی ها صحت ندارد، منافع عده ای در ایجاد فضای ناامیدی است چرا که پیشرفت اهواز را به ضرر خود می بینند.
به گزارش ایرنا منصور کتانباف روز یکشنبه در آیین افتتاح بلوار شهیدان خادم الشهدا و پل ولایت ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی درخصوص پروژه پل ولایت اظهار داشت: قرارداد ساخت این پل در سال 90 منعقد شده و به دلیل عبور از قرارگاه سپاه پاسداران مدت زمانی نیز صرف اخذ مجوزهای لازم صرف شده است.
شهردار اهواز عنوان کرد: سپاه پاسداران به عنوان حافظ دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه ساخت این پل همکاری بسیاری کرد که ثمره آن کاهش بار ترافیکی خواهد بود.
وی ادامه داد: شرکت نفت از زمان آغاز بهره برداری آزمایشی بخشی از این مسیر را بدون هیچ منطقی بسته است.
کتانباف ادامه داد: شهر اهواز به عنوان یک کلانشهر به خدمات بیشتری نیاز دارد از همین رو تفاهم نامه ای میان شهرداری و نمایندگان مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی برای پیگیری امور در مرکز منعقد شده است.
وی یکی از موارد تفاهم نامه را پیگیری پرداخت حق آلایندگی توسط صنایع دانست و گفت: یکی از منابع پایدار شهرداری ها حقوق تعیین شده از سوی قانون است که پرداخت حق آلایندگی یکی از این موارد است.
شهردار اهواز گفت: براساس اعلام سازمان حفاظت محیط زیست شرکت نفت جز صنایع آلاینده است و جدا از بحث مسئولیت اجتماعی باید حق آلایندگی را نیز به شهرداری پرداخت کند.
وی با اشاره به اینکه از حق آلایندگی می توان برای توسعه فضای سبز استفاده کرد افزود: مسیولیت پیگیری حق آلایندگی از طریق مرکز به یکی از نمایندگان مجلس واگذار شده ضمن آنکه استاندار نیز در این خصوص پیگیر است.
وی یکی دیگر از مباحث مهم شهر اهواز را آسفالت مناطق کم برخوردار دانست و تصریح کرد: در جلسات مختلف با برخی از وزرای مربوطه مساله زیرسازی آسفالت نقاط کم برخوردار مطرح شده است.
کتانباف در بخشی دیگر از سخنان خود یادآور شد: 14 کیلومتر جاده در مسیر ساحلی شرقی اهواز به سمت شیبان درحال ساخت است که برای تکمیل بخشی از آن به همکاری ارتش نیاز داریم، درحال حاضر هفت کیلومتر آن آماده بهره برداری است و در صورت همکاری ارتش این مقدار به بیش از هشت کیلومتر می رسد.
وی ادامه داد: این پروژه نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی دارد و به نوعی عاملی برای توسعه شهر خواهد بود از سویی دیگر یکی از پروژه های مهم در حوزه پدافند غیرعامل است.
شهردار اهواز خاطر نشان کرد: قرارداد زیرسازی آسفالت 500 هزار مترمربع در نقاط کم برخوردار با اعتبار 110 میلیارد ریال منعقد شده که پس از تایید شورای شهر آغاز می شود.
وی افزود: اگرچه منابع مالی شهرداری محدود است اما قرارداد دیگری نیز برای نوسازی آسفالت هسته مرکزی شهر اهواز بسته شده است تا شهر را برای نوروز سال آینده آماده کنیم.
با افتتاح پل ولایت در اهواز 280 هزار ساعت سفر در سال کاهش می یابد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار