تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۷
کد خبر: ۱۷۹۱۱۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر جهاد کشاورزی آبادان گفت: گام نخست طرح کشاورزی مقام معظم رهبری در این شهرستان در سطحی معادل هشت هزار و 900 هکتار اجرا شد.
  ناجی شهیب زاده کل اراضی طرح مصوب کشاورزی مقام معظم رهبری در اراضی کشاورزی آبادان را 23 هزار هکتار عنوان کرد و افزود:این طرح در 2 بخش تجهیز و نوسازی ، تکمیل شبکه آبیاری زهکشی و احداث شبکه توزیع آب کشاورزی اجرا می شود.
وی مناطق اجرای گام نخست این طرح کشاورزی را منیوحی، اروندکنار و چوئبده عنوان کرد و گفت: با بهره برداری از این طرح برای چهار هزار نفر از روستائیان آبادان اشتغال ایجاد شد.
شهیب زاده افزود: زمان آغاز عملیات اجرای گام دوم طرح کشاورزی رهبری در شهرستان آبادان تاکنون اعلام نشده است.
وی در ادامه به تشریح کشت محصولات به صورت میانه کاری در نخیلات آبادان پرداخت و
وی میزان کاشت میانه کاری بین نخیلات آبادان را یکهزار و 197 هکتار بیان کرد و گفت: سالانه یکهزار و 11 تن محصولات یونجه ، سبزی و صیفی از کشت های میانه کاری در اراضی کشاورزی آبادان برداشت می شود.
مدیر جهاد کشاورزی آبادان شمار کل بهره برداران بخش کشاورزی شهرستان آبادان را هشت هزار و 500 نفر عنوان کرد.
به گفته مدیر حوزه اجرایی طرح احیای اراضی کشاورزی مقام معظم رهبری در آبادان و خرمشهر 32 هزار هکتار از طرح 550 هزار هکتاری مقام معظم رهبری در محدوده شهرستان های آبادان و خرمشهر قرار دارد که از این میزان 16 هزار و 600 هکتار آماده سازی شده و پیش بینی می شود تا اواخر امسال به طور کامل به زیر کشت بروند.
آب مورد نیاز زمین های کشاورزی مذکور از رودخانه کارون تامین می شود.
تاکنون 295 هزار هکتار از زمین های کشاورزی خوزستان در قالب طرح 550 هزار هکتاری معظم رهبری به زیر کشت رفته است.
شهرستان آبادان دارای 13 هزار هکتار باغ خرمای مثمر می باشد و 2 میلیون و 400 هزار اصله نخل بارور در این شهرستان وجود دارد.
امسال 70 هزار تن خرما از نخیلات این شهرستان برداشت شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار