تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۱۷۹۹۳۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در مورد میزان وابستگی این شرکت به مواد اولیه خارجی گفت: در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان از داخل کشور تأمین و حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد نیز از خارج کشور خریداری می‌شود.
محمد کشانی در نشست خبری که در محل سالن همایش‌های طوبی شرکت فولاد خوزستان برگزار شد با بیان اینکه فولاد خوزستان هر ساله افزایش تولید را در دستور کار خود دارد اظهار داشت: با توجه به‌ پیش‌بینی اعمال تحریم‌های ظالمانه از سوی آمریکا از ابتدای امسال کمیته مقابله با تحریم ایجاد شد که ماموریت آن تامین آتیه فولاد بود.

وی افزود: امروز نه‌تنها رکورد تولید سال گذشته را زدیم، بلکه با قراردادهای بسته‌ شده تا پایان سال 98 نگرانی خاصی در بحث فروش فولاد نداریم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: در حال حاضر بیش از 85 درصد مواد اولیه شرکت فولاد خوزستان از داخل کشور تامین و حدود 10 تا 15 درصد نیز از خارج کشور خریداری می‌شود که از ویژگی کالاهای استراتژیک برخوردار هستند.

کشانی با اشاره به اینکه در نزدیکی شرکت فولاد خوزستان روستاهای بسیاری وجود دارد، گفت: با هماهنگی سازمان محیط‌زیست و نظارت آن‌ها بر شرکت‌ها آلایندگی‌ها را به حداقل ممکن رسانده و استانداردهای زیست‌محیطی را اجرایی کردیم.

وی در رابطه با برنامه‌های این شرکت به‌منظور افزایش تولید و نقش‌آفرینی بیشتر در بازار جهانی فولاد، عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته قرار است در بخش فولادسازی شرکت از 3.8 میلیون تن به 5.2 میلیون تن افزایش تولید داشته باشیم، همچنین سال گذشته خط تولید فولاد اسفنجی شرکت فولاد شادگان راه‌اندازی شد که تولیدات آن به‌عنوان مواد اولیه فولادسازی در شرکت فولاد خوزستان استفاده‌ شد و امیدواریم در سال 98 شاهد راه‌اندازی سایر خطوط تولید فولادسازی شادگان باشیم.

بیشتر بخوانید

کشانی با بیان اینکه قرار است بخشی از زنجیره تولید فولاد در شهرهای اطراف اهواز احداث شود، افزود: نگاه فولاد خوزستان به موضوع فولادسازی شامل نگاه بومی‌سازی، درآمدزایی و تامین زنجیره‌های تولید است از این‌رو احداث تعدادی شرکت در شهرهای اطراف اهواز را در دستور کارداریم و در حال برنامه‌ریزی آن‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تاکید کرد: هرقدر زنجیره‌های فولادسازی و تولید فولاد در خوزستان کامل‌تر شود میزان اشتغال در این حوزه افزایش‌ یافته و تولیدات فولاد خوزستان نیز به مرحله اندازه‌ای می‌رسد که با آن بتوان بازارهای جدیدی ایجاد کرد.

وی در ادامه به گردش سرمایه این شرکت در استان اشاره کرد و گفت: عمده گردش مالی شرکت در خوزستان بوده و همه خریدها به‌ غیر از کنسانتره سنگ‌آهن که در خارج از استان تولید می‌شود، در استان تامین می‌شوند.

کشانی در بخش دیگری از سخنان خود بابیان اینکه کارکنان صنایع فولاد تا زمانی که کارمند شرکت هستند همه حقوق خود را دریافت می‌کنند اظهار داشت: متأسفانه چند وقتی است که 4 هزار نفر از بازنشستگان صنعت فولاد به دلیل تاخیر پرداخت‌ها توسط صندوق بازنشستگی فولاد دچار مشکلات بسیاری هستند و به‌ اشتباه مطالبات خود را از شرکت طلب می‌کنند در حالی‌ که شرکت فقط خدمات درمانی را پس از بازنشستگی متعهد می‌شود و هیچ تعهد دیگری به بازنشستگان ندارد.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: شرکت صنایع فولاد خوزستان در مورد پرداخت حقوق و مزایای کارکنان هیچ‌ گونه بدهی به آن‌ها ندارد.

وی در پاسخ به اینکه رابطه میان شرکت فولاد خوزستان و گروه ملی فولاد چگونه است گفت: ما ارتباط سازمانی با شرکت گروه ملی نداریم اما برای برطرف کردن مشکل گروه ملی ماهانه نزدیک به 25 هزار تن از محموله فولاد خوزستان را به گروه ملی ارسال می‌کنیم تا برخی از خطوط تولید آن فعال شوند.

کشانی درباره جایگاه شرکت فولاد خوزستان در تولید و صادرات فولاد کشور، عنوان کرد: شرکت فولاد خوزستان از نظر فروش و تولید جایگاه دوم و از نظر صادرات بزرگ‌ترین صادرکننده فولاد کشور است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: صنایع فولاد خوزستان سال گذشته 73 درصد فولاد خود را به بیش از 16 کشور دنیا صادر کرد و برای سال 98 نیز تولید محصولات خاصی را برنامه‌ریزی ‌کرده تا بتوانیم علاوه بر ایجاد ارزش‌افزوده مزیت رقابتی نیز داشته باشیم.

وی درباره پرداخت حق آلایندگی این شرکت به شهرداری اهواز گفت: شرکت فولاد خوزستان تاکنون همه تعهدات خود را نسبت به شهرداری اهواز پرداخت کرده و در حال حاضر هیچ‌گونه بدهی معوقه به سازمان‌های دولتی و غیردولتی خوزستان ندارد.


فولاد خوزستان نقش خود را در توسعه استان ایفا کند

فولاد خوزستان نقش خود را در توسعه استان ایفا کند

 استاندار خوزستان با بیان این که نباید فقط به توسعه زیر سقفی فکر کنیم، گفت: شرکت فولاد خوزستان متعهد به توسعه همه استان است و باید سهم خود را در توسعه استان بیش از پیش ایفا کند.

 غلامرضا شریعتی  در حاشیه افتتاحیه طرح تصفیه خانه صنعتی شرکت فولاد خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هرچه این تأسیسات و امکانات بیشتر باشد قدرت مانور ما را در مواقع حساس و بحرانی افزایش می دهد.

وی افزود: هرچه این تأسیسات و امکانات بیشتر باشد قدرت مانور ما را در مواقع حساس و بحرانی افزایش می دهد.

استاندار خوزستان تصریح کرد: در خشکسالی سال گذشته که شهرستان کارون با مشکلات جدی مواجه بود این خط لوله جی ار پی را که از تصفیه خانه فولاد خوزستان  اجرا کردیم توانستیم مسئله کارون را تا حد زیادی حل کنیم.

شریعتی با اشاره به نقش تصفیه خانه فولاد خوزستان در تامین آب شرب شهرستان کارون در بحران آب تابستان امسال، یادآور شد: اگر تصفیه خانه فولاد نبود ما در تامین آب شرب شهرستان کارون با مشکلات جدی مواجه می شدیم چون خشکسالی باعث شده بود آبگیرش به گل بنشیند و از کار بیفتد.

وی ادامه داد: هرچه این امکانات و تأسیسات صنعتی بیشتر باشد به حل مشکلات در مواقع حساس و بحرانی کمک می کند چون در آن مواقع باید نیاز مردم پاسخگو باشیم و کار درازمدت مثل این نمی تواند در مدت زمان کوتاه انجام شود، ولی وقتی امکانات باشد می توانیم تصمیم بگیریم که طی چند روز این شرایط را مهیا کنیم.

استاندار خوزستان گفت: فولاد صنعت آب بر و در کنار رودخانه است و به آب نیاز دارد و این کار برای آن انجام می شود‌.

وی بیان کرد: فولاد مسئله خودش را حل و مشکلات خود را رفع می کند و مسائل زیست محیطی را  که جز وظایفش است مثل نهال کاری و فضای سبز را از این طریق انجام دهد.

شریعتی اضافه کرد: در رابطه صنعت بالآخره خوب و مطلق نیست و هر صنعت و سرمایه گذاری لازم و ملزوم و مزایا و معایبی دارد و ما باید تلاش کنیم معایب و ایرادات آن را برطرف کنیم و بهبود ببخشیم.

استاندار خوزستان گفت: مثلا  وقتی محیط زیست آلوده می شود باید تلاش کنیم آلودگی را به حداقل برسانیم و آن را اصلاح کنیم و بهبود ببخشیم و تلاش کنیم شرایط را به نحوی فراهم کنیم که امکان زیست مردم فراهم شود.

وی ادامه داد: در عین حال کاملا قبول داریم که  تصمیمات صنعت تا حدود زیادی باید براساس سود و فایده باشد  و مسائل اقتصادی را در نظر بگیرد وگرنه امکان ادامه حیات و بقا ندارد.

شریعتی افزود: در دنیا وقتی به سود و هزینه نگاه شد مناطق خوب در کنار مناطق عقب مانده تشکیل و فضای تبعیض ایجاد شد و  مسائل اجتماعی به وجود آمد که مانع پیشرفت و سرمایه گذاری در همان صنعت شد.

استاندار خوزستان  با تأکید بر توجه به مسئولیت های اجتماعی توسط مدیران  صنایع ، تصریح کرد: مدیران صنایع باید مسئولیت های اجتماعی را هم در کنار آن ببینند و نمی شود فقط به سود و هزینه فکر کرد و چنین چیزی هم در  هیچ کجای دنیا مرسوم نیست.

وی گفت: مردم وقتی می بینند که مواهب در کنار آنها وجود دارد اما آنها هم نان شب برای خوردن ندارند البته به هر دلیل و طریقی مانع می شوند.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که نباید فقط به توسعه زیر سقفی فکر کنیم، تأکید کرد: توسعه زیرسقغی متناسب با آنچه محوزداده شده باید انجام شود اما این شرکت فولاد خوزستان است و متعهد به توسعه همه استان باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: فولاد خوزستان باید سهم خود را در توسعه استان بیش از پیش ایفا کند.

وی خطاب به محمد عرفانی رییس هیئت مدیره شرکت فولاد خوزستان و با اشاره به ضرورت خدمات متقابل فولاد  و خوزستان ، یادآور شد: اگر شما فولاد اکسین را می خواهید ، ما هم آن را می خواهیم ، هیچ کجای دنیا جاده خدمات یک طرفه نیست و همه باید با هم کار کنیم.

شریعتی گفت: اگر بنا است کسی در خدمت کس دیگری باشد این فولاد است که باید در خدمت خوزستان باشد، نه استان در خدمت فولاد، اما ما هم خوزستان را در خدمت فولاد می گذاریم و در کنار آن هستیم و تلاش می کنیم سهم خود را در توسعه فولاد ایفا کنیم، همان طور که فولاد مبارکه سپاهان سهم خود را در توسعه اصفهان ایفا می کند.

وی ادامه داد: سرمایه ای که تبدیل به تولید می شود باید در همین استان هزینه و سرمایه گذاری شود و اگر دودش برای مردم خوزستان است باید منافع و سودش و اشتغال آن هم برای آنها باشد.


مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار