تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۳
کد خبر: ۱۸۰۱۵۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
باحضور فرمانده سپاه؛
  پروژه شهر آبی خرمشهر روز دوشنبه با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان محلی به بهره برداری رسید.
 سردار سرلشکرمحمدعلی جعفری در آیین بهره برداری از این پروژه گفت: با توجه به حضور کاروان های راهیان نور و میهمانان نوروزی، تا اواسط فروردین در این نقطه مرزی، اجرای این پروژه ضروری بود.
وی افزود: این پروژه حاصل تلاش و توانمندی جوانان متخصص داخلی و شرکت های دانش بنیان است که در مدت 2 سال به نتیجه رسید.
وی بیان کرد:این پروژه به خاطر برکتی که در شهر خرمشهر هست می تواند با همت تلاشگران عرصه علمی در استان هایی که نیاز به آب دارند همچون سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی و استان های دیگر گسترش و توسعه یابد.

** اعلام آمادگی سپاه برای برطرف کردن نیاز آبی
سردار جعفری افزود: سپاه پاسداران با افتتاح این پروژه اعلام می کند نیازمندی آب در هر جا و نقطه ای از کشور با رطوبت هوا می تواند آب مردم را تامین و مشکل کمبود آب را برطرف کند.
دبیر قرارگاه محرومیت زدایی سپاه نیز در این آیین رفع مشکلات آب و بیکاری در سطح کشور را از اولویت های کاری قرارگاه محرومیت زدایی بیان کرد و گفت: این پروژه یکی از نتایج کاری قرارگاه محرومیت زدایی در کشور است و امید است در استان های دیگر شاهد اجرای آن باشیم.
سیدضیاء الدین حزنی، به اجرای سه هزار و 909 پروژه آبرسانی در کشور توسط این قرارگاه اشاره کرد و افزود: احداث شبکه های توزیع آب شرب و آب کشاورزی، ایجاد سیل بند و آبخیزداری، و بهسازی و لایروبی شبکه های آبرسانی در کشور توسط این قرارگاه انجام شده است.
وی ادامه داد: 259 پروژه آبرسانی، 411 احداث، مرمت سیستم آبرسانی و تصفیه و 607 پروژه لایروبی انهار کشاورزی که بیشتر در آبادان و خرمشهر هستند در استان خوزستان اجرا شده است.
حزنی افزود: تاکنون هشت هزار و 238 پروژه عمرانی و هفت هزار و 778 پروژه غیرعمرانی توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خوزستان اجرا شده است.
به گزارش ایرنا سامانه پرتابل شیرین سازی و سرامیکی با قابلیت تصفیه و شیرین سازی 50 هزار لیتر آب در روز، سامانه‌های فیلتراسیون با ظرفیت‌های متفاوت، سامانه ثابت شیرین سازی باقابلیت تصفیه و شیرین سازی 100 هزار لیتر آب در روز و سامانه حذف عنصری کلکتورهای خورشیدی برخی از تجهیزات موجود در شهر آبی خرمشهر است که امروز بهره برداری از آن آغاز شد.
ظرفیت تصفیه آنتی باکتریال 30 هزار لیتر در روز، شیرین سازی 30 هزار لیتر آب در روز، قابلیت استفاده از طریق 2 منبع برق مستقیم و موتور برق، استفاده در مکان‌های مختلف و قابلیت پیاده سازی دستگاه بر روی وسایل نقلیه از جمله قابلیت‌های این سامانه‌ی سیار آبی است.
این فناوری از فناوری‌های برتر دنیا است که به همت مهندسان جوان و جهادگران شرکت‌های دانش بنیان دانشگاهی کشور با مدیریت دانشگاه جامع امام حسین (ع) ساخته شده است.
با راه اندازی این پروژه بخش مهمی از مشکلات آبی در شهر خرمشهر برطرف خواهد شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار