تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۴
کد خبر: ۱۸۰۲۴۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار خوزستان با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در سال ۹۷ گفت: براساس مطالعات انجام‌شده ۶۰ درصد تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می‌دهد بنابراین کارگروه تحت عنوان ۳۰-۶۰ در این خصوص تشکیل و همه فرمانداران موظف به تشکیل آن در شهرهای خود هستند.
غلامرضا شریعتی  امروز در آخرین جلسه شورای اداری خوزستان که در محل بیمارستان صحرایی امام حسین (ع) برگزار شد با اشاره به آغاز سفرهای نوروزی و ورود مسافران به شهرهای خوزستان، اظهار داشت: امسال به لطف بارش‌های الهی وضعیت آب‌وهوای استان، شرایط مطلوبی را برای حضور مسافران نوروزی مهیا کرده و پیش‌بینی می‌کنیم در تعطیلانت نوروز شاهد افزایش چشمگیر مسافران به خوزستان باشیم.

وی افزود: تعطیلات نوروزی تقریباً با ولات امام علی (ع) و پایان تعطیلات با مبعث حضرت رسول اکرم (ص) همراه شده که از این بابت فرمانداران شهرها باید به‌طور جد در زیبایی، نو کردن و ایجاد محیطی شاد در شب‌های مختلف برای مردم به‌ویژه میهمانان نوروزی تلاش کنند.

استاندار خوزستان ادامه داد: فرمانداران باید شهرداران را به پاکیزگی و زیبا کردن شهرها موظف کرده و تلاش کنند شرایطی برای تزریق امید و نشاط به جامعه فراهم شود.

شریعتی تصریح کرد: برنامه‌های برگزار شده در ایام تعطیلات باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و اجرا شوند که همه به‌ خصوص جوانان از برنامه لذت برده و میزبانان خوبی برای هم‌وطنان باشیم.

وی در ادامه تأکید کرد: میهمانان نوروزی باید با امنیت، آسایش و رفاه به خوزستان واردشده و با رضایتمندی از استان خارج شوند.

استاندار خوزستان با اشاره به کاهش تلفات جاده‌ای در سال 97 گفت: در تصادفات جاده‌ای کشور، سالانه بیش از 17 هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند اگرچه این عدد در گذشته 25 هزار نفر بوده و امروز به 17 هزار رسیده اما کاهش آن نیازمند برنامه‌ریزی‌های بین بخشی سنگینی از سوی دستگاه‌های مختلف است.

شریعتی ادامه داد: براساس مطالعات انجام‌شده 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها رخ می‌دهد بنابراین کارگروه تحت عنوان 6030 در این خصوص تشکیل و همه فرمانداران موظف به تشکیل آن در شهرهای خود هستند.

وی تأکید کرد: فرمانداران کارگروه لازم را در شهرستان خود برگزار و اقدامات لازم را در 30 کیلومتری شهرها ایجاد کنند به‌نحوی‌که در 30 کیلومتر منتهی به شهرستان شرایطی مهیا شود که رانندگان استراحت کرده و سپس به مسیر خود ادامه دهند.

شریعتی در بخش دیگری از سخنان خود به حضور کاروان‌های راهیان نور در استان اشاره کرد و گفت: من به همه مدیران ازجمله فرمانداران و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان تأکید می‌کنم در تسهیل کار کاروان‌های راهیان نور از هیچ کمکی دریغ نکنند.

استاندار خوزستان تصریح کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را با مسئولان راهیان نور، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی داشته باشند و بر حفظ امنیت کاروان‌های راهیان نور تأکید می‌کنم تا این عزیزان با خاطره خوبی به استان‌های خود برگردند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار