تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۲
کد خبر: ۱۸۱۵۱۸
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جاری شدن سیل در استان خوزستان گفت: رییس مجلس و مجمع نمایندگان خوزستان پیگیر خسارات سیل خوزستان هستند.
 عباس پاپی زاده  در آیین اهدای کمک های مردمی به بخش شاوور شوش افزود: مصوبات خوبی در سفر رییس مجلس شورای اسلامی به استان خوزستان تصویب شد.
وی با بیان اینکه نمایندگان پیگیر تامین اعتبار خسارات سیل هستند، گفت: رهبر معظم انقلاب، دولت و مجلس به دنبال این هستند که مشکلات مردم خوزستان هرچه سریعتر برطرف شود.
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خسارت سال 95 نهایی شده و بزودی پرداخت می شود، افزود: حجم خسارت بسیار بالا بوده و شاید از توان دولت خارج است.
وی اظهار داشت: با توجه به حجم بالای مشکلات و گستردگی خسارات در منطقه دولت باید از تمام ظرفیت های دستگاه های اجرایی و مشارکت مردم استفاده کنند.
پاپی زاده افزود: استفاده از هنرمندان، خیران و فعالان اجتماعی برای کمک به التیام روحی مردم ضروری است.
وی از همه مسئولان بویژه نماینده مردم شوش درمجلس و فرماندار این شهرستان برای جلوگیری از خسارات بیشتر تقدیر کرد.
نماینده مردم شوش در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام خسارت ها و زیان های مردم در کشاورزی و منازل و دام آنها با پیگیری مجمع نمایندگان مجلس شورای اسلامی پرداخت می شوند لذا جای هیچ نگرانی نیست.
سید راضی نوری افزود: رییس جمهوری، معاون رییس جمهوری و وزیران در سفر به استان خوزستن قول پرداخت خسارت ها را داده اند و ما نیز به عنوان نماینده مردم این موضوع را پیگیری می کنیم.
فرماندار شوش نیز ضمن ارایه گزارش از فعالیت ستاد بحران گفت: بیش از 69 روستا دستور تخلیه صادر شده و25 روستا دچار آبگرفتگی شده است.
عدنان غزی با بیان اینکه این سیلاب خسارت بسیار زیادی به تاسیسات و زیربناها وارد کرده است، افزود: تلاش رسانه ملی و خبرگزاری های مکتوب و فضای مجازی برای انعکاس نقاط ضعف و قوت دستگاه ها برای مدیریت بحران جای تقدیر دارد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز با اشاره به اعزام تیم کارشناسان و ارزیابی خسارت ها به روستاها گفت: آمادگی برای ارسال تجهیزات و ماشین آلات از دزفول به شوش وجود دارد.
محمد حیدری خواستار مشارکت مردم در تسهیل امور شد و افزود: دانشگاه علوم پزشکی دزفول و سازمان آب وبرق ناحیه شمال خوزستان که بین 2 شهرستان مشترک هستند را موظف به استقرار در شوش می کنیم.
افزایش دبی رودخانه های دز و کرخه که به دلیل بارش های سیل آسا در مناطق بالادست رخ داد باعث آبگرفتگی تعداد زیادی از روستاها و اراضی کشاورزی حاشیه این رودخانه ها در خوزستان شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار