تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲
کد خبر: ۱۸۱۷۸۲
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه بازگشت سیل زدگان به مدیریت بحران شهرستان ها واگذار شده، گفت: تا کنون به هیچکدام از مناطق سیل زده اعلام نشده که می توانند به خانه های خود بازگردند.
علی حسین حسین زاده در حاشیه بازدید از اردوگاه اضطراری شهید غلامیان شهرستان حمیدیه، در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: به مدیریت بحران شهرستان ها اعلام کردیم، روستاهایی که با تایید ستاد بحران شهرستان، فرماندار و شورای تامین، مشکلی ندارند و در معرض خطر سیل نیستند، همچنین امکانات ابتدایی برای بازگشت روستائیان فراهم باشد می توانند به خانه های خود بازگردند.
وی با تاکید بر رعایت احتیاط های لازم در بازگشت به روستاها و شهرها، افزود: تصمیم گیری در این زمینه به مدیریت بحران شهرستان واگذار شده و این ستاد حتما باید مجوز لازم را مبنی بر بی خطر بودن مسیر و روستاها اعلام کند.
حسین زاده همچنین درباره کاهش آسیب های ناشی از سیل، اظهار داشت: اساتید دانشگاه در حوزه های مختلف ورود کرده و با تشکیل تیم هایی برای کاهش آسیب های روحی در این زمینه اقدام کرده اند.
وی اظهار امیدواری کرد که با فراهم سازی خدمات بیشتر، بتوان آسیب ها و تخریب های ناشی از سیل را به سرعت بازسازی کرد.
بر اساس این گزارش، تعدادی از ساکنان شهر حمیدیه و روستاهای اطراف که در اردوگاه شهید غلامیان این شهرستان اسکان یافته بودند، با فروکش کردن سیلاب، امروز به خانه های خود بازگشتند. هلال احمر نیز تعدادی از چادرهای خود را جمع آوری کرده است.
فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده امروز در ستاد بحران خوزستان اعلام کرد که بازگشت برخی سیل زدگان به منازل خود آغاز شده و تعداد اردوگاه های اسکان سیل زدگان از 110 به 85 کاهش یافته است.
در حالی که سیلاب در برخی روستاهای شوش، شوشتر و حمیدیه فروکش کرده، در روزهای اخیر تعدادی از روستاهای شادگان به زیر آب رفته و تعداد بیشتری از روستاهای شهرستان کارون دچار سیل شده اند.
به گفته وزیر کشور، 400 نفر از جمعیت خوزستان در معرض سیلاب بوده اند. هلال احمر امروز اعلام کرده است که بیش از 170 هزار نفر از سیل زدگان خدمات دریافت کرده اند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار