تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۳
کد خبر: ۱۸۱۸۹۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  سرپرست فرمانداری خرمشهر گفت: عملیات مهار جریان سیلاب که به سمت خرمشهر در حرکت است با همکاری نیروهای ستاد بحران با شتاب در حال انجام است.
 
کورش مودت اظهار داشت: با توجه به رها شدن آب از سمت روستای ملحان در 30 کیلومتری جاده اهواز - خرمشهر سیلاب از سمت مزارع نیشکر به سمت روستاهای خرمشهر در جریان است.
وی مشکل اصلی ورود آب را از کیلومتر 55 اهواز به سمت خرمشهر بیان کرد و گفت: در حال حاضر آب تا 45 کیلومتری روستاهای خرمشهر رسیده است.
مودت با بیان اینکه جریان آب به سرعت به سمت روستاهای خرمشهر در حال حرکت است، گفت:هم اینک نیروهای بسیج قرارگاه کربلا و ارتش در حال شکستن سیل بندها و هدایت آب به بیابان های اطراف هستند تا جریان آب به روستاهای این شهرستان نزدیک نشود.
وی با اشاره به آبگرفتگی جاده خرمشهر - اهواز گفت: بخشی از جاده خرمشهر - اهواز دچار آب گرفتگی شده اما وضعیت تحت کنترل بوده و تردد خودروها در این جاده در جریان است.
13 روستای غرب کارون در حوزه شهرستان خرمشهر به دلیل امتداد در ساحل رودخانه کارون جز مناطق پر خطر می باشند.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون تاکنون سبب آبگرفتگی بیش از 270 روستا و بیش از یکصد هزار هکتار از زمین های کشاورزی در خوزستان شده و حدود 400 هزار نفر متاثر از سیلاب ناشی از طغیان این رودخانه ها می باشند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار