تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۶
کد خبر: ۱۸۲۳۰۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
پنج کشور صادر کننده گوشت قرمز و فرآورده های گوشتی برای حضور و عرضه محصولات خود در نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته و بازار ایران، اعلام حضور کردند.
هرمز مهبد، مدیر اجرایی  نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته (میتکس) در نشست خبری   در باره اینکه افزایش قیمت گوشت قرمز چه تاثیری در این نمایشگاه داشته است،  اظهار کرد: بی انصافی است که در شرایطی که همه کالا ها گران شده است بیشترین نگاه به افزایش قیمت گوشت قرمز باشد.

وی افزود: تعداد متقاضی برای حضور در تمام نمایشگاه های ما ریزش داشته است  و تولید کنندگان نمیتوانند به راحتی صادرات یا واردات داشته باشند و زمانی تولید کنندگان ضعیف شود برگزاری نمایشگاه ها نیز تحت تاثیر قرار میگیرد.

مدیر اجرایی نمایشگاه نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته (میتکس) ادامه داد: ما به دنبال آن هستیم که کیفیت نمایشگاه میتکس در سال جرای نیز بالا بماند و از کیفیت آن کاسته نشود اما نمی توان به درستی پیش بینی کرد که میزان شرکت کنندگان در این نمایشگاه به چه صورتی خواهد بود؛ با این وجود از کشور های روسیه، لهستان، بلاروس، آذربایجان و قزاقستان برای حضور در این نمایشگاه اعلام حضور شده است. 

وی  در پاسخ به این سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه اینکه این کشورها برای صادرات گوشت به ایران می آیند گفت:به طور قطع همین طور است؛ نمایشگاهی که در ایران برگزاری می شود برای بازار داخلی است و شرکت کنندگات به دنبال ورود به بازار ایران هستند؛ اما نمایشگاههایی که به طور مثال در دبی برگزار  میشوند بازا های هدف دیگری  نیز مانند کشورهای حوزه خلیج فارس دارند.

مهبد در ارتباط با برند حلال ایران نیز گفت: برای معرفی برند حال در ایران دچار ابهام شده ایم زیرا در حال حاضر دفتر نمایندگای ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی، سازمان ملی استاندارد و چند موسسه فعالیت دارند و ما برای معرفی آن به شرکت کنندگان خارجی محبور هستیم که مجموعه آنها را اعلام کنیم و متولی این امر به درستی مشخص نیست.

بنابراین گزارش سومین   نمایشگاه بین المللی و تخصصی محصولات پروتئینی و صنایع وابسته (میتکس) از 28 آبان تا یک آذر در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران  در فضای  بیشتر از  6 هزار متر مربع برگزاری می شود و شرکت کنندگان در بخش های انواع گوشت، محصولات فرآوری شده گوشتی، ملزمات و خدمات وابسته، حاضر هستند. 

گفتنی است افزایش نرخ ارز باعث خروج غیرقانونی حجم زیادی دام زنده از ایران در سال گذشته شد که این امر میزان واردات دام زنده ایران را افزایش داده است.

ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار