تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳
کد خبر: ۱۸۲۳۵۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
خون‌میرزایی عنوان کرد:
رییس سازمان شیلات ایران با اشاره به خسارات سیلاب خوزستان، گفت: سیلاب اخیر خوزستان در مجموع یک هزار و 700 میلیارد ریال به بخش شیلات خوزستان خسارت وارد کرد.

نبی الله خون‌میرزایی اظهار کرد: بارش بی‌سابقه، جریان شدید و غیر قابل کنترل سیلاب، خسارت گسترده و قابل توجهی به شیلات استان خوزستان وارد کرد که بیشترین خسارت سیلاب خوزستان در بخش خصوصی مربوط به مزارع آبزی‌پروری شهرستان شوشتر بود.

وی با اشاره به خسارت‌های واردشده به مزارع آبزی‌پروری شوشتر، افزود: میزان این خسارت در سطح 90 مزرعه در روستاهای شعیبیه، چم کنار، نور علی و چم شلیلی به مساحت 150هکتار و معادل 411 میلیارد ریال برآورد شد که از این تعداد 22 مزرعه کاملا زیر آب رفتند.

رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: در بخش خصوصی پس از شوشتر، مزارع آبزی‌پروری شهرستان شوش در بخش‌های شاوور و کرخه (محمد غضبان، خلیفه حیدر و بیت جوحی) آسیب جدی دیده‌اند. تعداد مزارع خسارت‌دیده  شیلات شوش 16مزرعه به مساحت 268 هکتار است.

خون‌میرزایی عنوان کرد: تعداد کل مزارع آسیب‌دیده بخش خصوصی اداره کل شیلات خوزستان، 226 مزرعه به مساحت دو هزار و 202 هکتار بود که خسارت آن تا 8 اردیبهشت ماه سال جاری به مبلغ یک هزار و 200 میلیارد ریال برآورد شده است.
                                     
وی با اشاره به اینکه مجموع خسارت‌های وارده به بخش دولتی شیلات خوزستان 500 میلیارد ریال است، گفت: بخش عمده خسارات، مربوط به مجتمع‌های پرورشی شهرستان کارون بوده است که رقم آن معادل 350 میلیارد ریال است. در بخش دولتی، سیلاب امسال پس از شهرستان کارون خسارت جدی به شیلات شهرستان آبادان وارد کرد.

رئیس سازمان شیلات ایران خاطرنشان کرد: مجموع خسارات وارده به بخش خصوصی و دولتی یک هزار و 700 میلیارد ریال بوده است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار