تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۲
کد خبر: ۱۸۲۴۵۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
بارش باران در بعداز ظهر روز شنبه آسمان غبارگرفته اهواز را شست و هوایی پاک و عاری از آلودگی به شهروندان هدیه داد.
 بارش های رگباری در اهواز و برخی مناطق خوزستان که ناشی از فعالیت سامانه بارش زای جنوبی بود طراوت خاصی بخشید و دما هوا را نیز به نحو محسوسی کاهش داد.
نفوذ توده گرد و غبار در استان خوزستان از اوایل روز شنبه بربسیاری از شهرهای جنوبی ، مرکزی و غربی خوزستان تاثیر گذاشت و میزان ذرات معلق را بین سه تا هفت برابر حد مجاز افزایش داد.
هرچند هواشناسی خوزستان پیش بینی کرده بود این توده گرد و غبار تا اواخر روز شنبه ، از استان خوزستان خارج می شود ولی بارش های رگباری بعدازظهر امروز ، آسمان غبار گرفته اهواز را شست و زودتر از زمان پیش بینی ، هوا در شرایط سالم قرار گرفت.
هوای اهواز در شرایط ناسالم قرار دارد

مدیر کل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هوای اهواز با شاخص 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و داده ها نشان می دهد ناسالم بودن هوای این شهر ناشی از گرد و خاک خوزستان است که منشاء داخلی دارد.
مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفته بود: هوای اهواز(درپیش از ظهر شنبه)با شاخص 132 در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و داده ها نشان می دهد ناسالم بودن هوای این شهر ناشی از گرد و غبار خوزستان است که منشاء داخلی دارد.
بنا براعلام اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان، غلظت گرد و غبار در پیش از ظهر روز در آبادان با شاخص 674 میکروگرم بر متر مکعب، اندیمشک 114، اهواز 465، بندر امام 882، بهبهان 239 ، خرمشهر650 ، دزفول 142 ، رامشیر 454، رامهرمز 164، شوشتر 193، گتوند 85 و ماهشهر 696 گزارش شد.
هواشناسی ادامه بارش های پراکنده و رگباری را تا روز یکشنبه در برخی مناطق خوزستان پیش بینی کرده است.
بارندگی های رگباری بهاری هر چند هوای اهواز و دیگر شهرهای غبارگرفته خوزستان را تلطیف کرد ولی عملیات برداشت گندم و کلزا را با اختلال رو به رو خواهد کرد.
به برکت بارش های بهاری ، دمای هوا که تا روز جمعه گذشته به 40درجه سانتیگراد بالای صفر رسیده بود تعدیل کرد.
متوسط میزان نزولات جوی در سال آبی 1398-1397 درخوزستان تاکنون به بالای 560میلمتر رسید در حالی که متوسط بلند مدت بارش در خوزستان از 370میلیمتر تجاوز نمی کند.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار