تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۵
کد خبر: ۱۸۲۷۰۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: دفتر برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل متحد، در هفته های آینده 10 هزار بسته غذایی میان سیل زدگان استان خوزستان توزیع می کند.
  مرتضی سلیمی روز شنبه با اشاره به بازدید نماینده دفتر برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد از مناطق سیل زده خوزستان در روزهای جمعه و شنبه افزود: با توجه به برآورد انجام شده در مناطق سیل زده حمیدیه و دشت آزادگان از سوی این تیم و جمع آوری کمک های لازم از کشورهای اهداکننده، بودجه لازم برای تهیه 10 هزار بسته غذایی فراهم شده است.
وی گفت: این بسته های غذایی با هماهنگی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خریداری و در حال بسته بندی است؛ این بسته ها در روزهای آینده برای توزیع در اردوگاه های اسکان اضطراری، تحویل هلال احمر خوزستان می شود.
به گزارش ایرنا، در سال 1961 سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (FAO) و مجمع عمومی سازمان ملل متحد قطع نامه مشترکی برای تاسیس برنامه جهانی غذا تصویب شد که در سال 1962 همزمان با وقوع زلزله بونین زهرا در ایران، توفان مهیب تایلند، کشور تازه استقلال یافته الجزایر پذیرای پنج میلیون پناهجو شد که نیاز فوری به کمک غذایی داشتند تهیه و توزیع آن به برنامه جهانی غذا محول شد.
مقر اصلی این سازمان از زمان تاسیس آن در سال 1963 در شهر رم ایتالیا واقع است که با گرسنگی در کشورهای توسعه نیافته و کم درآمد، قربانیان بلایای طبیعی، پناهجویان ، آوارگان و گرسنگان مبارزه می کند.
برنامه جهانی غذا هر ساله به طور میانگین به 80 میلیون نفر در 80 کشور جهان امدادرسانی غذایی انجام می دهد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار