تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵
کد خبر: ۱۸۲۷۱۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان گفت: اعضاء شوراهای حل اختلاف این استان با تلاش و کوشش خود توانستند در سال ۹۷ به بیش از ۳۱.۸ درصد پرونده های قابل مصالحه را با صلح و سازش مختومه کنند.
 زبیدی نیا معاون قضایی و رئیس شوراهای حل اختلاف خوزستان در جلسه شورای معاونین قضایی دادگستری این استان، ضمن تشکر از توجه ریاست کل دادگستری خوزستان و ارائه گزارش زحمات و تلاشهای اعضاء و کارکنان شوراهای حل اختلاف استان به محضر رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: عملکرد شوراهای حل اختلاف خوزستان در سال 97 نسبت به سال 96 مطلوبتر بوده و در زمینه ایجاد صلح و سازش افزایش خوبی داشته که اعضاء شوراهای حل اختلاف این استان با تلاش و کوشش خود توانستند در سال گذشته به بیش از  31/8  درصد پرونده های قابل مصالحه را با صلح و سازش مختومه کنند. و عملکرد مطلوب مصلحین و اعضاء خدوم و زحمتکش این شوراها قابل تقدیر و تشکر است.

وی افزود: علاوه بر آن در شعب شورای حل اختلاف ویژه زندان آمار خوبی داشته‌ایم و تعداد بیش از 203 نفر زندانی با تلاش و کوشش فراوان اعضا این شعب و با جلب رضایت شاکی ، از زندان آزاد و پرونده آنان منتهی به صلح و سازش شد.

زبیدی نیا با اشاره به فعالیت های مطلوب شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: شوراهای حل اختلاف در کنار محاکم تمام سعی و تلاش خود را برای حل و فصل دعاوی مردم انجام می دهند و همیشه جنبه مردمی ، خیرخواهانه و صلح و سازش را مد نظر دارند.

رئیس شوراهای حل اختلاف در ادامه تصریح کرد: اقدامات شوراهای حل اختلاف خوزستان با هدایت همکاران و مدیران قضایی مشهود بوده و استان خوزستان و مردم ولایی و خوبش در همه امور پیشگام بوده و در زمینه حل اختلاف ، رفع خصومت و ایجاد اصلاح ذات البین و صلح و ایجاد آرامش نیز از جایگاه والای در سطح کشور برخودار است.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار