تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۲
کد خبر: ۱۸۲۷۶۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
  سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور با تشریح جزییات بخشودگی مالیات بر درآمد استان های سیل زده، گفت: بدهی مالیات بر درآمد این دسته از مودیان که بیش از 50 درصد اموال آنها در اثر وقوع سیل فروردین سال 1398 از بین رفته، بخشوده می‌شود.
 محمدقاسم پناهی بیان کرد: سازمان امور مالیاتی کشور به منظور حمایت از مودیان مالیاتی آسیب دیده در استان های سیل زده، بخشنامه بخشودگی 50 درصدی مالیات بر درآمد این مودیان را ابلاغ کرده است.
وی افزود: این بخشودگی که براساس مصوبه 18 فروردین امسال هیات وزیران درخصوص ماده 165 قانون مالیات های مستقیم تصویب شده، مربوط به عملکرد تا پایان سال 1397 است.
سرپرست سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص جزییات این بخشنامه ادامه داد: بدهی مالیات بر درآمد مودیان استان های سیل زده، مربوط به عملکرد تا پایان سال 1397 که بیش از 50 درصد اموال آنها در اثر وقوع سیل فروردین سال 1398 از بین رفته است، با رعایت ماده (8) اصلاحی آیین نامه اجرایی ماده 165 قانون مالیات های مستقیم بخشوده می‌شود.
پناهی با بیان اینکه سایر مودیان خسارت دیده در سیل اخیر با هر میزان خسارت نیز امکان بهره مندی از تسهیلات مالیاتی در خصوص کسر زیان وارده از درآمد مشمول مالیات را دارند، گفت: طبق آیین نامه ماده 165 قانون مالیات های مستقیم، اگر در سیل اخیر به دارایی های مودیان مالیاتی آسیب وارد شده و از بین رفته یا خسارت دیده باشد، این خسارت از درآمد مشمول مالیات سال یا سال های بعد تا سقف زیان وارده قابل کسر خواهدبود.
وی افزود: مودیان مالیاتی برای استفاده از این بخشودگی ها و تسهیلات می بایست درخواست کتبی خود را به اداره امور مالیاتی محل تسلیم کنند.
سرپرست سازمان مور مالیاتی کشور گفت: براساس مصوبه هیات وزیران، استان های سیل زده توسط وزارت کشور تعیین می شود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار