تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
کد خبر: ۱۸۲۸۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار خوزستان گفت: پیش‌ از این نیز گفته‌ام که کشت تابستانه بدون هیچ‌گونه محدودیت آبی در استان انجام می‌شود و کشاورزان زمین‌های خود را برای تابستان آماده کنند.
 غلامرضا شریعتی ظهر امروز در شورای اشتغال خوزستان که در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به شعار سال اظهار داشت: حدود 10 سال است که رهبر انقلاب شعار سال را با محوریت مسائل اقتصادی نام‌گذاری می‌کند که این موضوع نشان‌دهنده اهمیت این حوزه در مدیریت و ثبات کشور است.

وی افزود: در این زمینه نقش شرکت‌های دانش‌بنیان باید پررنگ‌تر شود چراکه این شرکت‌ها علاوه بر کم‌هزینه بودن، می‌توانند ثروت آفرین باشند.

استاندار خوزستان ادامه داد: باید اعتبار اشتغال‌زایی استان به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا شرکت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های آن‌ها سهم عمده‌ای از آن را به خود اختصاص دهند.

شریعتی تأکید کرد: با توجه به ثروت آفرینی شرکت‌های دانش‌بنیان، اعتبار اشتغال‌زایی استان در جهت طرح‌های این شرکت‌ها و با محوریت فعالیت‌های نرم‌افزاری توزیع شود.

وی افزود: قطعاً به‌واسطه پیشرفت در حوزه‌های دانش‌بنیان می‌توان از هدر رفت آب شرب جلوگیری و مصرف انرژی را کاهش داد.

استاندار خوزستان در بخش دیگری از سخنان خود به خسارت‌های واردشده  به زمین‌های کشاورزی اشاره کرد و گفت: در حادثه سیل اخیر زمین‌های بسیاری در خوزستان به زیرآب رفت اما برآوردها تاکنون از رشد 35 درصدی این بخش خبر می‌دهد.

شریعتی بیان داشت: زمین‌های گندم و کلزای بسیاری به زیرآب رفت اما به سبب بارندگی مناسبی که رخ داد کشاورزی در زمین‌های دیم رونق گرفت و افت برداشت زمین‌های سیل‌زده را جبران کرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس صحیح نیست که کشاورزان محصولات کلزا و گندم خود را به استان‌های دیگر برده و به مراکز خرید آن‌ها تحویل دهند چراکه سبب کاهش عملکرد کشاورزی استان می‌شوند.

استاندار خوزستان از عدم ممنوعیت برای کشت تابستانه خبر داد و عنوان کرد: پیش‌از این نیز گفته‌ام که کشت تابستانه بدون هیچ‌گونه محدودیت آبی در استان انجام می‌شود و کشاورزان زمین‌های خود را برای تابستان آماده کنند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار