تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
کد خبر: ۱۸۲۸۴۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 
فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان با اشاره به اهمیت خوزستان در حوزه امنیتی، گفت: دشمنان برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی همواره چشم طمع به خوزستان دارند اما نیروهای مسلح با اقتدار تمام و با آمادگی در همه حوزه‌ها همواره توانسته‌اند دشمن را در اهداف پلید خود ناکام بگذارند.

  سردار حسن شاهوارپور در مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی خوزستان که امروز سه‌شنبه (24 اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اساسی‌ترین چیزهایی که در نیروهای مرزبانی، ارتش، سپاه و نیروی انتظامی به عنوان خط قرمز ما مورد حراست قرار می‌گیرد، این است که بعد از انقلاب نیروهای مسلح اجازه ندادند یک وجب از این خاک پاک را دشمنان در اختیار بگیرند.

وی افزود: با تجاربی که در انقلاب اسلامی داشتیم، با آموزش‌های فشرده و حضور نسل جوان همیشه توانسته‌ایم دشمنان را در تعرض و تجاوز ناکام بگذاریم. خوزستان به عنوان یکی از نقاط بسیار مهم در حوزه‌های مختلف به ویژه در بخش امنیت مطرح است. دشمنان برای فشار آوردن به جمهوری اسلامی همواره چشم طمع به خوزستان دارند اما نیروهای مسلح با اقتدار تمام و با آمادگی در همه حوزه‌ها همواره توانسته‌اند دشمن را در اهداف پلید خود ناکام بگذارند.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان گفت: مرز طولانی خوزستان هم در خشکی و هم در دریا همواره یکی از مرزهایی بوده که دشمن همیشه درصدد بوده تا از طریق آن مسیری برای ضربه زدن پیدا کند اما با تلاش‌های شبانه‌روزی در خلیج فارس، مرز آبی اروند، در هورالعظیم و در مرز خشکی با حضور ارتش، سپاه و مرزبانی همواره از این مرزها حراست شده است.

شاهوارپور افزود: با اجرای طرح‌های کوتاه مدت و بلند مدت و برنامه‌ریزی مناسب، همواره در تلاش هستیم که استان خوزستان به عنوان گلوگاهی مطرح باشد که دشمنان از تلاش‌های خود در آن ناامید می‌شوند و تلاش می‌کنیم اقدامات موثری نیز در مرزبانی خوزستان که مرز جمهوری اسلامی است، داشته باشیم.

وی با قدردانی از فعالیت‌های مرزبانی تصریح کرد: در اربعین که جمعیت عظیمی از مرز ایلام و دو مرز در خوزستان تردد می‌کنند، دوستان ما در مرزبانی شبانه‌روز در محورهای مختلف در امر کمک به مردم در عبور از مرز تلاش‌های بی‌سابقه‌ای انجام می‌دهند. ما در حوزه اقتصادی در حال حاضر با عراق تبادل روزانه داریم و روزانه صدها کامیون از مرز شلمچه و چذابه عبور می‌کنند. برای مدیریت آن‌ها و اینکه در این ترددها عوامل مزدور نتوانند سوءاستفاده کنند، دوستان ما تلاش‌های زیادی می‌کنند.

فرمانده سپاه ولیعصر(عج) خوزستان ادامه داد: در بحث بنادر نیز کشتی‌هایی شبانه‌روز در بندر امام(ره) بار خالی می‌کنند. نظارت بر مرزهایی که در آن‌ها تردد انجام می‌شود، بسیار مهم است. مرزبانی تلاش‌های شایسته‌ای در این زمینه انجام می‌دهد.

شاهوارپور تصریح کرد: در سیل اخیر با مشکلاتی که در هدایت آب داشتیم، مناطقی که عزیزان ما در مرزبانی مستقر بودند نیز به شدت آسیب دید. در زمان سیل، مرزبانی برای هماهنگی و هدایت آب به سمت هورالعظیم همکاری مناسبی داشت و پذیرفت که روند تدارک پاسگاه‌ها و مقرهایی را که در محدوده عملیاتی هدایت سیلاب بود را با مشقت کار خود انجام دهند اما مردم آسیب نبینند. البته بخشی از اموال و امکانات مردم در این سیل آسیب دیدند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار