تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
کد خبر: ۱۸۲۸۶۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: با توجه به اینکه جوانان مسیر طولانی‌تری را در پیش دارند بنابراین به ماه مبارک رمضان بسیار نیازمند هستند البته پیوند جوانان به این ماه بهتر از قشر دیگری برقرار می‌شود.
 حجت الاسلام والمسلمین سید محسن شفیعی اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بسیار موقعیت بزرگ و ارزشمندی برای بهره‌برداری معنوی است.

وی بیان کرد: در کنار همه توصیف‌ها و ستایش‌های از ماه مبارک رمضان به طور متفاوت باید از عنوان شهر الله یاد کرد، همه زمان‌ها متعلق به خداوند هستند اما در میان 12 ماه سال یک ماه به طور مشخص تابلوی شهر خدا دارد که بیانگر عظمت این ماه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان عنوان کرد: در ادبیات عرب تعبیری داریم مبنی براینکه مضاف چیزهایی را از مضاف الیه بدست می‌آورد، در تعبیر شهر الله کلمه ماه که همان ماه مبارک رمضان است چیزهای بسیاری را از لفظ جلاله بدست آورده است.

وی با اشاره به ماه مبارک رمضان به عنوان شهرالله و امتیازات و اختصاص‌های آن، ادامه داد: برای هیچ ماهی گفته نشده که دست و پای شیطان در زنجیر و نفس کشیدن روزه‌دار تسبیح است که بیانگر عظمت و بزرگی این ماه است.

شفیعی با بیان‌ این‌که انسان در ماه مبارک رمضان تفاوت‌هایی را حس می‌کند، گفت: در این ماه وقت‌ها با برکت، انگیزه‌‎ها جدی، اراده‌ها مستحکم‌تر و حس و حال خوب در جلسات مذهبی، نشاط در نمازهای جماعت، رونقی در بازار معنویت و کسادی در سوق الشیطان مشاهده می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان با اشاره به تفاوت سیره بزرگان و علما در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: تمام کسانی که امام راحل را از نزدیک دیده بودند متوجه نورانیت و معنویت مضاعف ایشان براثر ماه مبارک رمضان می‌شدند.

وی گفت: اهتمام اولیای الله به تلاوت قرآن، شب‌زنده‌داری، تفکر و تدبر در ماه مبارک رمضان درس‌های بسیار خوبی برای روزه‌داران هستند.

شفیعی به شرایط نو و دنیای جدید موجود اشاره و بیان کرد: حلقه و دام شیطان در دنیای امروز تنگ‌تر شده و شیاطین در حال استحکام گام‌های خود هستند و شیطان در جایگاه یک صیاد چیره دست انسان‌ها را صید می‌کند، ما در این حال به ماه مبارک رمضان نیازمندتر هستیم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: امروزه بیش از هر مقطعی از زمان به ماه مبارک رمضان نیازمند هستیم و اگر برای یک سال تقوای الهی به سوخت و سازی بیش از یک ماه نیاز بود خداوند حتما آن را مقرر می‌کرد.

وی عنوان کرد: پیام واجب شدن روزه در سی روز ماه مبارک رمضان این است که اگر انسانی از ظرفیت این ماه برای کمال استفاده کند می‌تواند با این سوخت و ساز یازده ماه دیگر سال را حرکت کند، اگر کسی هم اهل استفاده نباشد بیشتر از این هم وقت داشته باشد بهره نمی‌برد.

شفیعی با تأکید براینکه همه انسان‌ها نیازمند به ماه مبارک رمضان هستند اظهار داشت: هر مسافری به میزان زمان و مسافت سفر باید ساز و کار فراهم و توشه‌ای برگزیند، آمادگی و لوازم برای مسافرت درون استانی یا کوتاه مدت با یک مسافرت برون استانی یا بلند مدت متفاوت است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان افزود: با توجه به اینکه جوانان مسیر طولانی‌تری را در پیش دارند بنابراین به ماه مبارک رمضان بسیار نیازمند هستند البته پیوند جوانان به این ماه بهتر از قشر دیگری برقرار می‌شود.

وی ادامه داد: این قابلیت در برقراری ارتباط نسل جوان با ماه مبارک رمضان به دلیل این است که به پاکی فطرت و معنویت نزدیک‌تر و آلودگی و ابتلاهای دنیایی آن نیز کمتر است بنابراین امکان ارتباط با این ماه از همه بیشتر با جوانان برقرار می‌شود.

شفیعی به شور و احساس جوانان در جلسات مذهبی ماه مبارک رمضان، عنوان کرد: جوانی 16 ساعت در گرمای خوزستان روزه بگیرد امر ساده و کمی نیست. این مبارزه و مقابله با امیال، آرزوها و علاقه‌ها است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان گفت: انسان در شرایط نیازمندی به مسائل بسیاری تمایل پیدا می‌کند اما برای خداوند می‌ایستد، مقاومت و مجاهدت می‌کند که این نیز بسیار ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه بار بر روی دوش جوانان به ویژه بار انقلاب اسلامی بسیار زیاد است اظهار داشت: رویکرد بیانیه گام دوم رهبرمعظم انقلاب رویکرد واگذاری کار به جوانان است و جوان مؤمن انقلابی که به دنبال حرکت انقلاب در دنیای ظلمانی است، کشتی متلاطم انقلاب اسلامی را در امواج طوفان‌زده سیاهی و ظلمت هدایت می‌کند، می‌تواند بسیار از این ماه استفاده کند.

شفیعی تأکید کرد: حرکت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب بدون معنویت و جدای از آن امکان‌پذیر نیست. اساسی‌ترین ویژگی گام اول انقلاب، الهی بودن آن است و همه برای خدا سختی‌ها را تحمل و شهیدان را برای خدا تقدیم کردند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان ادامه داد: در گام دوم انقلاب به معنویت بیشتری نیاز است چراکه به نوعی جهاد اکبری نسبت به جهاد اصغر است. امروزه در مرحله استقرار نظام جمهوری اسلامی هستیم و وسوسه‌ها و چراغ سبزهای نظام سلطه بسیار زیاد است.

وی عنوان کرد: نظام سلطه در هر مکانی که با مشت و زور نتوانست مقابله کند، طرح جدیدی در پیش گرفت و زبان خود را عوض کرد که بنابه تعبیر رهبرمعظم انقلاب دست چدنی خود را در دستکش مخملی قرار داد.

شفیعی با بیان این‌که جوانان به عنوان نقش‌آفرینان میدان انقلاب به معنویت نیاز دارند، گفت: این سرمایه‌ای است که می‌تواند کار را جلو ببرد. همه را به استفاده از ماه مبارک رمضان و معنویت‌های آن توصیه می‌کنم.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان همچون سایر عمر بسیار زود از دست می‌رود و جبران آن تنها با ماه مبارک رمضان بعدی ممکن است.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار