تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
کد خبر: ۱۸۲۹۲۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار حلقه لاستیک در سطح کشور توزیع شد.
  عبدالهاشم حسن‌نیا در نشست با تشکل‌های صنفی حمل و نقل کالا و مسافر خوزستان اظهار داشت: سه عنصر صاحب بار، شرکت های باربری و راننده به ویژه در حوزه بار باید مورد توجه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قرار گیرند چراکه سه ضلع سازمان به عنوان یک نهاد حاکمیتی هستند و این سازمان باید تنظیم گر روابط بین این سه عنصر باشد.

وی با بیان اینکه این سه عنصر به هم پیوسته هستند و تفکیک آنها باعث ایجاد مشکل می‌شود، اظهار کرد: 4 تا 5 هزار میلیارد تومان از پول این بخش به این سه عنصر نمی رسد. 

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با بیان اینکه وضعیت شرکت های حمل و نقل در حوزه اتوبوسی و مسافربر شخصی با توجه به فراوانی که در این حوزه وجود دارد بهتر است، بیان کرد: حدود 340 هزار تا کامیون در کشور داریم که  در اولین اقدام برای آنها پایه و اساس کرایه، تن کیلومتر تعیین شده است؛ 90 درصد بارنامه های تا 10 روز گذشته بر همین مبنا صادر شد و بر این اساس 69 درصد قیمت بار نسبت به 6 ماه نخست سال افزایش پیدا کرده است.

وی تصریح کرد: عملکرد سال گذشته حوزه حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نشان داد که سازمان به وظیفه ذاتی خود عمل نکرده است.

حسن‌نیا ادامه داد: اولین نقد به خود سازمان وارد است چون به این نکته که 90 درصد جابه‌جایی مسافران توسط حوزه حمل و نقل بار مسافر انجام می‌شود توجه نکردیم و سعی کردیم با برگزاری نشست های و جلسات ساده تنها به شنیدن مشکلات بپردازیم و به سادگی از آن عبور کردیم.

وی اظهار کرد: در خصوص بخش دوم بیمه تکمیلی رانندگان و خانواده های آنها  نقدهایی وارد شد اما تنها ثبت نام رانندگان و همسران آنها در سامانه  حدود سه ماه طول کشید؛ به لحاظ کمبود وقت فاز اول به این شکل پایان یافت و در فاز دوم اطلاعات تکمیلی خانواده رانندگان وارد سیستم می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: تا  امروز 90 میلیارد تومان به بخش حمل و نقل جاده‌ای از لحاظ بهداشتی خدمات بیمارستانی پرداخت شده است‌؛ همه ما باید دست به دست هم بدهیم و کمک کنیم  تا  چرخ راهداری را پیش ببریم.

وی با بیان اینکه شرکت های حمل و نقل و رانندگان خوزستان در ایام اربعین نزدیک به 5 میلیون مسافر جابه‌جا کرده‌اند، گفت: در بحث جابجایی کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به خصوص محصولات کشاورزی به عنوان کالای استراتژیک کشور باید دست به دست هم بدهیم  و در یک مسیر منظم و با سیستم مشخص باهم همکاری کنیم.

حسن‌نیا بیان کرد: درد مزمنی در بخش حمل و نقل وجود دارد در حالی که اگر حمل و نقل نباشد جامعه با مشکل می‌شود؛ سعی داریم با تمام توان نسبت به حل مشکلات اساسی این صنف اقدام کنیم به طور مثال از اول مهر سال گذشته تاکنون یک میلیون و 300 هزار لاستیک در سطح کشور توزیع شد.

وی تأکید کرد: می پذیریم که ما کاستی هایی داشتیم؛ شما راهنمایی کنید تا  این مشکلات را با کمک هم رفع کنیم.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار