تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
کد خبر: ۱۸۳۳۶۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر بازار برق شرکت برق منطقه ای خوزستان با بیان اینکه مصرف برق اردیبهشت ماه در استان 2،5 درصد رشد داشته است، افزود: کل تولید برق استان خوزستان در ۲ماهه امسال برابر با پنج هزار و 333 گیگاوات ساعت بوده است. فرامرز شادفر روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پیک مصرف برق در اردیبهشت ماه امسال در خوزستان شش یکهزار و ۲۶۲ مگاوات بوده که نسبت به پیک بار در مدت مشابه سال قبل حدود ۲،۵ درصد افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: انرژی مصرفی در ۲ ماه سپری شده از سال برابر با پنج هزار و ۴۰۳ گیگاوات ساعت بوده که نشان دهنده حدود ۴،۲ درصد افزایش مصرف انرژی نسبت به مدت مشابه در سال قبل است.

مدیر بازار برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: از پنج هزار و ۳۳۳ گیگاوات ساعت برق تولیدی ۴۶ درصد را نیروگاه‌های برق آبی و ۵۴ درصد را نیروگاه‌های حرارتی و سیکل ترکیبی تولید کرده‌اند.

شادفر اضافه کرد: از ۲ هزار و ۸۷۹ گیگاوات ساعت برق تولیدی نیروگاه‌های حرارتی و گازی خوزستان ۴۶ درصد توسط بخش دولتی (نیروگاه‌های رامین و ماهشهر) و ۵۲ درصد توسط نیروگاه‌های بخش خصوصی (نیروگاه‌های آبادان، زرگان، بهبهان، خرمشهر و فجر) تولید و به شبکه تحویل شده و به طور متوسط این نیروگاه‌ها در هر روز حدود ۴۶ گیگاوات ساعت برق تولید کرده‌اند.

وی تاکید کرد: به منظور افزایش قابلیت اطمینان شبکه و استفاده بهینه از انرژی الکتریکی ضرورت مدیریت مصرف برق و جابجایی مصارف غیر ضروری از ساعات اوج مصرف (ساعت ۱۳ الی ۱۷ و ۲۱ الی ۲۳) به سایر ساعات شبانه روز توسط کلیه مصرف کنندگان امری لازم و ضروری می‌باشد.

ساعت کاری ادارات خوزستان از اول خرداد از ساعت هفت صبح تا ۱۳.۳۰ دقیقه و از ۱۹ خرداد از هفت صبح تا ۱۳ خواهد بود.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار