تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹
کد خبر: ۱۸۳۳۸۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 بازار شهرهای آبادان و خرمشهر در آستانه عید سعید فطر بار دیگر رونق گرفته و در این میان بازار دست فروشان در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بیش از پیش با استقبال روبرو شده است.

در حالیکه تنها چند روز به عید سعید فطر باقی مانده بازار ته لنجی، مرکزی، امیری، لین یک احمد آباد شهر آبادان شاهد جمعیت بسیاری برای خرید می باشد.

عید سعید فطر در شهرهای آبادان و خرمشهر با سنت های دیرینه با شکوه خاصی گرامی داشته می شود و اهالی منطقه با خرید و پوشیدن لباس های نو برای تبریک عید به خانه اقوام و آشنایان خود می روند.

در حالیکه در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان بسر می بریم بیشتر خانواده‌های آبادانی، خرمشهری، شادگانی، اروندکناری، مینوشهری، دارخوینی و نیز اهالی روستاها برای گرامی داشت این عید بزرگ خود را آماده می کنند.

خرید پوشاک کیف و کفش، انواع بخور، شمع، گلاب و آجیل برای عید فطر این روزها رونق دوباره ای به بازارهای این منطقه داده و بازار شهرهای مذکور شلوغتر از همیشه می باشند. البته بازار شیرینی و آجیل نسبت به دیگر اجناس رونق بیشتری دارد.

بازاریان و دست‌فروشان در آبادان نیز از چند روز پیش با گستردن اجناس خود در خیابان اصلی احمدآباد ضمن مسدود کردن مسیر تردد خودروها علاوه بر پیاده رو از مسیر اصلی خیابان نیز برای عرضه کالاهای خود از جمله انواع نقل و شیرینی، شربت، البسه، پوشاک و دیگر اجناس رنگارنگ استفاده می کنند.

بازار شهر آبادان در این ایام نسبت به دیگر شهرهای جنوبی استان خوزستان از رونق بیشتری برخوردار بوده و روزهای پرکارتری نسبت به ایام نخست ماه مبارک رمضان تجربه می کند.

بازار مرکزی آبادان با ده ها واحد تجاری در ۲ طبقه و نیز پاساژ کویتی‌ها از بازارهای قدیمی آبادان این روزها تا ساعات اولیه بامداد شلوغ بوده و مشتری دارند.

این بازار سرتاسر خیابان امام خمینی و خیابان های اطراف را در بر گرفته و در ایام تعطیلات با وجود دستفروشان و حضور گردشگران از رونق خاصی برخوردار است.

بسیاری از اهالی شهرهای اطراف از جمله اروندکنار و چوئبده نیز برای خرید عید فطر ه بازار آبادان هجوم آورده و خیابان های این شهر به ویژه خیابان های اصلی شهر آبادان در ساعات عصر تا پاسی از شب شاهد ترافیک اند.

رئیس اتاق اصناف آبادان در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: برای رفاه حال شهروندان طرح نظارت بر واحدهای صنفی که از ماه مبارک رمضان آغاز شده همچنان تا عید سعید فطر ادامه دارد.

امین توانایی افزود: این طرح به منظور کنترل قیمت‌ها و نظارت بیشتر بر وضعیت بازار کالا و خدمات به ویژه کالاهای اولویت دار، اقلام پرمصرف، تنظیم بازار در حال اجراست.

وی از شهروندان آبادانی خواست برای ارایه خدمات بهتر، کنترل قیمت ها و جلوگیری از گرانفروشی و کم فروشی هر گونه تخلف را به شماره تلفن ۱۲۴ اطلاع دهند.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار