تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۵
کد خبر: ۱۸۳۴۳۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 وعده مسئولان امور عشایر خوزستان با گذشت حدود ۱۰ ماه برای احداث پل در منطقه دره شیران و حل مشکل ارتباطی حدود ۱۰ روستای اندیکا ، تاکنون عملی نشده است.

عضو شورای اسلامی بخش چلو اندیکا بیان کرد: رودخانه فصلی دره شیران و سرحونی حدود هشت ماه از سال تردد ساکنان ۱۲ روستای این بخش را مختل، و مشکلاتی برای اهالی این روستاها ایجاد می کند.

نیازعلی سهرابی افزود: شهریور ۹۷ با سفر استاندار خوزستان به این بخش احداث پل بر روی این رودخانه توسط اداره کل امور عشایر استان خوزستان مصوب شد.

وی ادامه داد: پیگیری زیادی در این زمینه انجام شد و با مشخص شدن پیمانکار این پروژه در زمستان ۹۷ مقرر شد عملیات اجرایی این پل آغاز شود.

عضو شورای اسلامی بخش چلو اندیکا گفت: اما متاسفانه با گذشت حدود ۱۰ ماه از مصوبه احداث پل بر روی این رودخانه با خبر شدیم در سال ۹۷ هیچگونه بودجه ای به این پل تخصیص نیافته و پیمانکار حاضر نیست با دست خالی کار احداث این پل را آغاز کند و اهالی این ۱۰ روستا همچنان باید با این مشکل دست وپنجه نرم کنند.

رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از موانع اجرای این پروژه مجوز ماده ۲۳ و استعلام از محیط زیست خوزستان بود که هنوز هم به طور کامل حل نشده است.

وی افزود: تاکنون ۲ اخطار برای پیمانکار این پروژه صادر شده و اگر در ۲۰ روز آینده شروع به کار نکند پیمانکار حذف خواهد شد و مجدد پروژه به مناقصه می رود.

رییس اداره امور عشایر شهرستان اندیکا ادامه داد: اعتبار این پروژه هنوز تخصیص داده نشده اما به خاطر اینکه ردیف بودجه برای آن مشخص شده در سال مالی آینده بخشی از اعتبار پروژه به آن تزریق می شود.

طغیان رودخانه فصلی دره شیران در این منطقه هر ساله موجب بروز مشکلاتی ازاین دست برای مردم این روستاها می شود و در اسفند سال ۱۳۸۳ نیز موجب غرق شدن چهار نفر شد که ۲ نفر از آنها نجات یافته و ۲ نفر دیگر جان باختند.
عمق این رودخانه فصلی در برخی نقاط به بیش از یک متر و در موقع بارندگی و طغیان آب، به سه متر هم می رسد.
این رودخانه علاوه بر قطع راه ارتباطی ۱۰ روستا با بیش از ۲ هزار نفر جمعیت، مسیر ییلاق و قشلاق عشایر استان خوزستان را نیز قطع کرده است.
شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان تقسیم شده و در ۱۸۶ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار