تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۸
کد خبر: ۱۸۳۴۷۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند از رشد ۱۱۰ درصدی سرمایه گذاری در سالجاری در این منطقه خبر داد و گفت: این مهم در بخش گردشگری و صنعت در این منطقه رو به افزایش است.

سیدعلی موسوی میزان سرمایه گذاری انجام شده در منطقه آزاد اروند از ابتدای سال جاری تاکنون را ۹۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ۱۱۰ درصد در بخش خدمات، تجارت، گردشگری و صنعت رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: پارسال ۲۲۰ میلیون دلار کالاهای تولیدی منطقه از جمله صنایع پایین دستی پتروشیمی شامل قیر و نیز خرما، روغن‌های صنعتی و شیلات از منطقه آزاد اروند صادر شده که نسبت به مدت زمان مشابه پارسال ۳۰ درصد رشد داشته است.

موسوی با اشاره به صادرات کالا در منطقه آزاد اروند گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیارد دلار کالا از بنادر آبادان، خرمشهر و مرز تجاری شلمچه به کشورهای عراق، کویت، تایلند، چین، روسیه و دیگر کشورهای منطقه صادر شد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند عمده کالاهای صادراتی را شامل مواد غذایی، مصنوعات پلاستیکی، مصلاح ساختمانی، فولاد، میوه و تره بار و لبنیات برشمرد.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر (جزیره مینو) می‌باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت‌های مناسب نظیر حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای در زمینه تجارت، صنعت و نیز گردشگری برخوردار است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار