تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۳
کد خبر: ۱۸۳۴۹۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور از خرید تاکنون یک میلیون و 290 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خوزستانی خبرداد.

خدارحم امیری زاده با اشاره به افزایش خرید تضمینی در استان اظهار کرد: تاکنون یک میلیون و 290 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از کشاورزان خوزستانی توسط شرکت غله، کارخانجات آردسازی، سیلوهای بخش خصوصی و سازمان تعاون روستایی به عنوان مباشر این شرکت خریداری شده است.

وی افزود: در این عملیات بزرگ خرید تضمینی بیش از 98 درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده است و با رایزنی و گفتگوهایی که با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران صورت گرفته است بزودی آن دسته از کشاورزانی که هنوز وجه فروش گندم به حسابشان واریز نشده است، مطالبات خود را دریافت خواهند کرد.

امیری زاده تصریح کرد: استان خوزستان به عنوان یکی از مناطقی که در ابتدای هر سال آغازکننده خرید تضمینی گندم و کلزا در کشور است، همچنین با توجه به سطح عملیات و میزان تولید و ذخیره سازی که صورت می‌پذیرد، مصداق بسیار خوبی برای عملکرد مناسب و مطلوب در تولید و خرید کشور خواهد بود.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه چهار کشور اظهار کرد: با نزدیک شدن به هفته جهاد کشاورزی و عملکرد رضایت بخش در تولید و ذخیره‌سازی گندم استان، جای برگزاری جشن شکرگزاری به خوبی احساس می‌شود و امیدوارم با تمهیداتی که سازمان جهاد کشاورزی خوزستان دیده است از مجموع عوامل، از تولید تا برداشت به نحو شایسته‌ای تجلیل به عمل آید.

امیری زاده بیان کرد: خرید تضمینی گندم در خوزستان با وجود اینکه روند کاهشی را طی می‌کند ولی تا زمانی که کشاورزان اقدام به فروش گندم خود به دولت می‌کنند ادامه خواهد یافت و فعالیت شرکت در این زمینه  متوقف نخواهد شد.

وی، پرداخت کرایه حمل به کشاورزان را یکی از نکات خوب خرید تضمینی گندم در سال جاری علاوه بر پرداخت آنی وجه فروش گندم کشاورزان عنوان کرد و افزود: تداوم حمایت‌های صورت‌گرفته برای رشد و افزایش راندمان خرید کیفی در سال‌های آینده بسیار ضروری است و امید است سال‌های آتی ثمرات شروع چنین اقدامی به نحو مطلوبی به بار نشیند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار