تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
کد خبر: ۱۸۳۵۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
سه هزار تن سیمان رایگان در مناطق سیل زده خوزستان توزیع شد

 رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: سه هزار تن سیمان رایگان اهدایی مقام معظم رهبری به صورت رایگان در روستاهای سیل زده خوزستان توزیع شد تا روند بازسازی این مناطق سرعت گیرد.

حامد روحانی افزود: ۲ هزار تن سیمان دیگر از کارخانه سیمان نهاوند اهدایی مقام معظم رهبری توسط کامیون‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مرحله حمل به روستاهای سیل زده خوزستان هستند.
به گفته وی برای هر واحد مسکونی احداثی در مناطق سیل زده خوزستان هشت تن سیمان رایگان و برای منازل تعمیری یک تن سیمان اهدا می‌شود.

به گفته وی تامین سهمیه سیمان مناطق روستایی سیل زده خوزستان در تعهد بنیاد مسکن است و این بنیاد متعهد است سیمان مورد نیاز واحدهای مسکونی آسیب دیده را تامین کند.
وی با بیان اینکه برای تأمین مصالح ساختمانی مشکل خاصی وجود ندارد افزود: مقادیری میلگرد در انبار ستادهای بنیاد مسکن ذخیره سازی شده تا در صورت گرانی آن و کمبود در بازار، برای بازسازی منازل سیل زده خوزستان به کار گرفته شود.

** استفاده از پیمانکاران بومی در بازسازی مناطق سیل زده خوزستان
رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: برای بازسازی مناطق سیل زده استان از پیمانکاران بومی شهرستانی یا استانی استفاده می‌شود.
روحانی افزود: فراخوان برای ورود پیمانکاران محلی و بومی استان برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل زده روستایی استان انجام شده تا از هزینه‌های بازسازی کاسته و سرعت آن افزایش یابد.
وی گفت: ظرفیت پیمانکاران بومی برای مشارکت در بازسازی مناطق سیل زده زیاد است و باید از این ظرفیت برای شتاب بخشی به روند بازسازی استفاده شود.

** استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی مناطق سیل زده ممنوع است
رئیس گروه برنامه ریزی بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفت: استفاده از مصالح ساختمانی نامرغوب در بازسازی واحدهای سیل زده روستایی خوزستان ممنوع است.
روحانی افزود: کارشناسان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر به کارگیری مصالح ساختمانی نامرغوب در ساز و ساز مسکن های سیل زده روستایی نظارت کرده و با اهرم‌های قانونی اجازه چنین کاری را نمی‌دهند.
وی گفت: کیفیت ساخت مساکن روستایی همواره مورد تاکید بنیاد مسکن بوده و به هیچ وجه اجازه داده نمی‌شود مصالح کم دوام و نامرغوب در ساخت و ساز منازل روستایی استفاده شود.
به گزارش ایرنا بنیاد مسکن تاکنون ۱۳ هزار پرونده برای منازل تعمیری و سه هزار واحد احداثی در مناطق سیل زده خوزستان تشکیل داده است.
دولت به هر خانوار خسارت دیده، ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض معیشتی و ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی با سود پنج درصد پرداخت می‌کند ضمن آنکه برای بازسازی واحد مسکونی روستایی ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود که این مبلغ در مناطق شهری ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات و ۱۲۰ میلیون ریال کمک بلاعوض خواهد بود.
واحدهای تجاری روستایی خوزستان نیز که بر اثر سیلاب نیز آسیب دیده‌اند ۴۵۰ میلیون ریال تسهیلات ارزان قیمت بانکی دریافت می‌کنند.
طبق برنامه عملیات تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده تا پایان تیرماه امسال و واحدهای احداثی در مناطق سیل زده خوزستان نیز تا پایان آذر ماه امسال به اتمام می‌رسد.
سیلاب مهیب فروردین ماه امسال بیش از ۱۲۵ هزار میلیارد ریال به زیرساخت‌ها، تأسیسات عمومی، منازل و اراضی کشاورزی خوزستان وارد کرد.
بیشترین حجم خسارت این سیلاب بی سابقه در ۱۰۰ سال اخیر در شهرستان‌های شوش، شوشتر، دشت آزادگان، هویزه، حمیدیه و اهواز گزارش شد.
مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار