تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۴
کد خبر: ۱۸۳۶۵۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: جمعیت هلال احمر تیم اطفای حریق ندارد و  اگر اتفاقی برای یکی از نیروهای اعزامی در زمان امدادرسانی در آتش‌سوزی رخ دهد، بیمه تعهدی را تقبل نمی‌کند زیرا اقدام در این زمینه خارج از شرح وظایف هلال احمر بوده است. 
 
 صادق سلامت در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خوزستان با موضوع پیشگیری، آمادگی و مقابله با حریق که امروز (27 خردادماه) برگزار شد، اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در زمینه امدادرسانی در زمان آتش‌سوزی و اطفای حریق در سطح سوم پیش‌بینی شده و تنها به عنوان پشتیبان عمل می‌کند بنابراین بسیار تاکید کرده ایم که دستگاه‌ها در بحث آتش‌سوزی از تمام ظرفیت استفاده کنند. 
 
وی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در بحث اعزام نیرو جهت امدادرسانی در زمان وقوع آتش‌سوزی مشکل دارد، افزود: جمعیت هلال احمر تیم اطفای حریق ندارد و  اگر اتفاقی برای یکی از نیروهای اعزامی در زمان امدادرسانی در آتش‌سوزی رخ دهد، بیمه تعهدی را تقبل نمی‌کند زیرا اقدام در این زمینه خارج از شرح وظایف هلال احمر بوده است. 
 
سلامت ادامه داد: علی‌رغم این شرایط نیروهای امدادی هلال احمر به مناطق اعزام شده اند و کمک‌های لازم را انجام داده ایم. 
 
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به اعزام بالگرد جهت اطفای حریق، گفت: امریه اعزام بالگرد برای حوادث غیرمترقبه توسط جمعیت هلال احمر خوزستان صادر می‌شود اما در بحث آتش‌سوزی نیاز به صدور مجوز از مرکز داریم که این موضوع زمان‌بر است. اگر اتفاقی بیافتد، دستگاه متولی باید مستقیما از تهران درخواست کمک کند تا زمان کوتاه‌تری سپری شود. 
 
وی بیان کرد:  در حال حاضر هلی‌کوپتر جمعیت هلال احمر خوزستان تغییر داده شده و هلی‌کوپتری با ظرفیت کمتر اما با قدرت مانور بالاتر در دست است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار