تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۳
کد خبر: ۱۸۳۶۷۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده سازمان حج و زیارت در آبادان و خرمشهر تعداد روادید صادره برای زائران عتبات عالیات در خوزستان در حال حاضر را روزانه ۲۰۰ فقره عنوان کرد و گفت: این تعداد برای متقاضیان زیارت کربلا در ایام اربعین جوابگو نخواهد بود.

هوشنگ دشتی روز دوشنبه در جلسه ستاد اربعین در فرمانداری خرمشهر اظهار داشت: با وجود بیش از ۱۰۰ دفتر فعال در زمینه صدور روادید در استان خوزستان روزانه تنها ۲۰۰ فقره ویزای رایگان برای متقاضیان صادر می‌شود.

مسئول کمیته اعزام زایران اربعین از مرز شلمچه تعداد روادید صادره در ایام اربعین پارسال در استان خوزستان را روزانه بین سه تا چهار هزار فقره عنوان کرد و گفت: با توجه به رایگان شدن روادید سفر به عراق، در اربعین امسال باید تعداد روادید بیشتری از سوی کنسولگری عراق صادر شود تا با ازدحام مردم مواجه نشویم. لذا باید هماهنگی لازم از هم اکنون در این رابطه با کنسولگری عراق صورت گیرد.

دشتی مدت زمان اعتبار روادید صادره را ۲ ماه اعلام کرد و افزود: برای جلوگیری از شلوغی و ازدحام جمعیت برای دریافت روادید اربعین پیشنهاد می‌شود زائران از اول محرم برای دریافت روادید اقدام کنند.

وی همچنین خواستار حل مشکل صدور روادید الکترونیکی در آبادان و خرمشهر شد و گفت: با فراهم شدن امکان صدور روادید الکترونیکی در دفاتر آبادان و خرمشهر ۱۰ دفتر فعال همزمان می‌توانند در این شهرستان ها در زمینه صدور روادید فعال شوند.

در اربعین پارسال حدود نیم میلیون زائر از ایران و برخی کشورها از مرز شلمچه راهی کربلا شدند.

مرز شلمچه در فاصله ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار