تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۱۸۳۷۸۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 دبیر کانون سراسری انبوه‌سازان مسکن کشور با بیان اینکه با کمبود شدید مسکن در بازار مواجه هستیم، گفت: تولید مسکن با کاهش 50 درصدی در طول چند سال اخیر مواجه شده است.

فرشید پورحاجت با اشاره به بحث کمبود مسکن در کشور اظهار کرد: عرضه و تقاضا در هر بازار اثرگذاری خود را دارد و در بازار مسکن شرایط به شکلی است که متاسفانه با کمبود شدید مسکن در کشور مواجه هستیم.

وی افزود: عدم توجه به تقویت حوزه تولید مسکن و بی برنامگی در سال‌های گذشته در این حوزه باعث شده تا شاهد کاهش تولید مسکن باشیم و این مساله زمینه ساز کمبود مسکن در کشور شده است.

این کارشناس بازار مسکن تصریح کرد: با توجه به شرایطی که برای بازار تولید مسکن به وجود آمده، هزینه‌های تمام شده تولید نیز افزایش پیدا کرده و این مساله زمینه ساز عرضه کمتر مسکن و به وجود آمدن کمبود شدید مسکن در کشور شده است.

پورحاجت با اشاره به اینکه اکنون سقف تولید مسکن در کشور سالانه 350 هزار واحد مسکونی است، عنوان کرد: تا سال 91 به صورت میانگین سالانه حدود 600 تا 800 هزار واحد مسکونی در کشور تولید می‌شد اما به علت سیاست‌های مداخله‌گرانه دولت و سیاست‌هایی که بیشتر جنبه انبساطی داشته‌اند، تولید مسکن با کاهشی 50 درصدی در طول چند سال اخیر مواجه شده است.

وی افزود: بی توجهی به فضای کسب و کار و عدم همخوانی سیاست‌های در نظر گرفته شده برای حوزه تولید مسکن در کشور با این بخش، زمینه ساز به وجود آمدن مشکلاتی شده است که نتیجه آن کمبود شدید مسکن است.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار