تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
کد خبر: ۱۸۴۱۶۰
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اداره برق آبادان گفت: ۹۲ دستگاه تولید ارز دیجیتال در یک واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی آبادان کشف و پلمپ شدند.

احسان ثابتی اظهار داشت: در این کارگاه تولید ارز دیجیتال ۹۲ دستگاه ماینر از برق یارانه‌ای صنعتی استفاده می‌کرد که باعث مصرف بیش از اندازه برق شده است.

وی افزود: در حالی که به دلیل افزایش بیش از حد دمای هوا اهالی منطقه برای تأمین برق شهروندان زمان ساعت کار ادارها کاهش یافته است متأسفانه برخی با استفاده از برق یارانه‌ای صنعتی اقدام به تولید ارز دیجیتال با استفاده از برق کرده‌اند.

ثابتی گفت:.از سه هفته گذشته با توجه به مصرف زیاد این تجهیزات و تأثیراتی که بر روی شبکه به دلیل هم‌زمانی با پیک‌بار شبکه‌های توزیعی دارند.

استخراج ارزهای دیجیتال به خصوص نوع بیت‌کوین نیاز به مصرف بالای برق دارد به گونه‌ای که برای استخراج هر واحد بیت‌کوین نیاز به تولید ۷۲ مگاوات ساعت برق است. با توجه به قیمت نازل برق در ایران، بسیاری از استخراج‌کنندگان اقدام به استخراج ارز دیجیتال با برق ارزان می‌کنند این در حالیست که ارز دیجیتال تولید شده با این برق رایگان به بالاترین نرخ در جهان خرید و فروش می‌شود.

پیش از این علی بخشی رئیس هیأت مدیره سندیکای صنعت برق ایران به خبرنگار ایرنا گفته بود که فعالیت استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال به ضرر صنعت برق کشورمان است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار