تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۷
کد خبر: ۱۸۴۲۵۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر دفتر بهره برداری و مانیتورینگ سدهای سازمان آب و برق خوزستان با بیان اینکه نگرانی بابت زمین لرزه های مسجد سلیمان برای سدها وجود ندارد، گفت: ریزش های محدودی در محیط پیرامون سدها رخ داده و بررسی آنها تا سه روز آینده ادامه می یابد.

  یعقوب عرب با اشاره به وقوع زمین لرزه‌های روز دوشنبه در مسجدسلیمان افزود: کانون زلزله به سدهای شهید عباسپور (حدود ۱۵ کیلومتر) و سد مسجدسلیمان (حدود ۱۲ کیلومتر) نزدیک است به همین دلیل ایمنی و پایداری سدهای بزرگ در شرایط غیرعادی (بروز زمین لرزه، سیل و …) اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: سدهای بزرگ برای زلزله‌هایی به مراتب بزرگ‌تر از زلزله رخداده طراحی و ساخته می‌شوند بنابراین جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

عرب اضافه کرد: به سرعت بازرسی کاملی از سدها، گالری‌ها، تکیه گاه‌ها، مغارها و سایر محل‌های مهم انجام شد و نتایج اطلاعات ابزار دقیق این سدها قرائت و مورد بررسی قرار گرفت که نتیجه اولیه بررسی‌ها، سلامت سدهای مسجدسلیمان و شهید عباسپور را تأیید کرده است.

وی بیان کرد: هیچ‌گونه مشکلی (غیر از ریزش‌های محدودی در محیط پیرامون سدها) ملاحظه نشده و ادامه این بازرسی و بررسی‌ها حداقل تا سه روز آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران، ساعت ۱۱:۳۰ روز دوشنبه ۱۷ تیر زلزله‌ای به بزرگی ۵.۷ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در منطقه گلگیر از توابع شهرستان مسجدسلیمان و در عمق تقریبی ۱۷ کیلومتری رخ داد. از زلزله اولیه تاکنون ۲۲ پس لرزه در مسجد سلیمان رخ داده است.

در زمین لرزه مسجدسلیمان تاکنون ۱۳۵ نفر مصدوم شده و یک نفر به دلیل سکته قلبی فوت کرده است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار