تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۷
کد خبر: ۱۸۴۲۸۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
استاندار خوزستان در تشریح آخرین وضیت مناطق سیل‌زده استان گفت: بالغ بر ۲۱۰ هزار هکتار از مجموع ۲۱۳ هزار هکتار زمین کشاورزی به زیر آب رفته است.
 غلامرضا شریعتی در جمع خبرنگاران در تشریح آخرین وضیت مناطق سیل‌زده استان خوزستان اظهار داشت: بالغ بر 210 هزار هکتار از مجموع 213 هزار هکتار زمین کشاورزی به زیر آب رفته است.

وی با اشاره به این‌که 45 هزار هکتار از اراضی کشاورزی به شیوه ثقلی از زیر آب خارج شده است، ادامه داد: دیگر اراضی با هماهنگی و استفاده از ماشین آلات دستگاه‌های اجرایی مختلف همچون نفت، جهاد کشاورزی، آب و برق، راه و شهرسازی، راهداری و اجاره دستگاه از بخش خصوصی از آب تخلیه شده‌اند.

استاندار خوزستان به استفاده از بیل‌های مکانیکی و پمپ‌های فشار قوی برای تخلیه آب از 210 هزار هکتار اراضی خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: در خارج شدن آب ناشی از سیل از اراضی کشاورزی از همه ظرفیت‌های موجود استفاده کردیم.

وی با اشاره به شخم بیش از 100 هزار هکتار از زمین‌های سیل‌زده خوزستان برای کشت، ادامه داد: بالغ بر 70 هزار هکتار از اراضی کشاورزی سطح استان نیز به زیر کشت رفته‌اند.

شریعتی در تشریح آخرین وضعیت راه‌ها و محورهای مواصلاتی آسیب دیده از سیل خوزستان گفت: در این سیل 2 هزار کیلومتر از راه‌های مواصلاتی خوزستان شامل 58 درصد راه فرعی و روستایی و مابقی راه اصلی براثر سیل دچار خسارت شده‌اند.

استاندار خوزستان ادامه داد: یک هزار و 100 دستگاه ابنیه فنی، 36 دستگاه ماشین‌آلات مختلف و 500 متر مربع ساختمان راهداری نیز براثر سیل اخیر در سطح استان دچار خسارت شدند.

وی افزود: راه‌های مواصلاتی نظیر مسیرهای اصلی اهواز ـ اندیمشک، اهواز ـ آبادان، دشت آزادگان ـ چذابه و راه‌های روستایی شعیبیه، خسرج، عطیش و سیدیه که براثر سیل دچار خسارت شده بودند اکنون در حال استفاده توسط مردم هستند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار