تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
کد خبر: ۱۸۴۳۰۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
برای یک دوره پنج ساله در انجام خدمات جانبی ؛
شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران به منظور انجام عملیات حفاری و خدمات جانبی توافقنامه همکاری امضا می کند.

معاون مدیر امور فنی (حفاری) این شرکت با بیان این مطلب اظهار داشت: این توافقنامه شامل ارائه خدمات مورد نیاز این شرکت در زمینه عملیات حفاری و تعمیر چاه‌های نفت و گاز در پنج بخش برای یک دوره پنج ساله از سوی شرکت ملی حفاری ایران است.

صفرعلی رئیسی گفت: این ۵ بخش شامل عملیات حفاری و خدمات جانبی(دکل‌ها)، حفاری انحرافی، حفاری زیر فشار تعادل(UBD)، نمودارگیری از گل حفاری(Mud Logging) و مدیریت پسماند است که پیش از این برای هر یک از این ۵ بخش توافقنامه‌های جداگانه ای داشتیم.

بازنگری در توافقات قبلی

وی افزود: به منظور چابک سازی و بهبود عملیات حفاری توافقنامه‌های قبلی مورد بازنگری قرار گرفت و همه آنها در یک توافقنامه ادغام و با برگزاری بیش از ۵۰ نشست تخصصی و مدیریتی، متناسب با شرایط کنونی به روزرسانی و مفاد آن تدوین شد.

رئیسی گفت: همچنین با برگزاری بیش از ۲۰ نشست مشترک با مدیران و کارشناسان شرکت ملی حفاری ایران مفاد توافقنامه جدید بررسی و کاستی‌های آن برطرف شد و اکنون به عنوان یک توافقنامه منسجم آماده امضای طرفین است.

معاون مدیر امور فنی (حفاری) شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب تصریح کرد: از دیدگاه ما شرکت ملی حفاری ایران یکی از بازوهای توانمند شرکت ملی نفت ایران در جهت تحقق اهداف برنامه‌های تولید است و هر چه این شرکت قوی‌تر باشد، رسیدن به اهداف تولید نیز سریع‌تر محقق می‌شود؛ لذا در این توافقنامه استفاده حداکثری از امکانات سخت افزاری و نرم افزای شرکت ملی حفاری ایران مدنظر قرار داده شده است.

بر اساس این گزارش، این توافقنامه طی روزهای آینده از سوی مدیران عامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری ایران امضا خواهد شد.

شرکت ملی حفاری ایران هم اکنون با در اختیار داشتن ۷۲ دستگاه دکل حفاری خشکی و دریایی، ناوگان گسترده‌ای از ماشین آلات ترابری و پشتیبانی، دستگاه‌های جانبی حفاری، تجهیزات اسیدکاری، سیمان کاری و لوله گذاری، بیش از ۹۰ درصد از خدمات مورد نیاز حفاری را برای شرکت‌های نفتی ایرانی فراهم، و در عمل به صورت خودگردان فعالیت می‌کند.


مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار