تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
کد خبر: ۱۸۴۴۲۵
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با اجرای طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌های استان از سوی این اداره کل تعداد تصادفات و تلفات دانش‌آموزان در محدوده این مدارس به صفر رسید.
 غلامعباس بهرامی‌نیا اظهار داشت: طرح ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها و ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش‌آموزان در سال تحصیلی 98-97 همچون سال‌های گذشته به اجرا در آمد.

وی با بیان اینکه این طرح در دو بخش ایمن‌سازی فیزیکی و آموزشی اجرا می‌شود گفت: طرح ایمن‌سازی فیزیکی و آموزشی با اعتباری بالغ بر بیش از 3 میلیارد و 300 میلیون ریال در 23 مدرسه حاشیه راه‌ها در محورهای اهواز، رامهرمز، سوسنگرد، باغملک و ایذه اجرایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در بخش ایمن‌سازی فیزیکی با نصب تابلوهای اطلاعاتی و انتظامی، خط کشی عابر پیاده، نصب شیارهای لرزانده، گل میخ و نصب چراغ‌های چشمک‌زن، ایجاد نقوش مدرسه و احتیاط بر روی سطح جاده به منظور آرام‌سازی ترافیک و ایجاد امنیت لازم برای تردد دانش‌آموزان در محدوده مدارس فراهم شد.

وی  اذعان کرد: طرح آموزش ایمنی دانش‌آموزان مدارس حاشیه راه‌ها نیز با توزیع اقلام آموزشی و کمک آموزشی و ارائه مطالبی در مورد نحوه عبور و مرور از عرض جاده، گذربان مدرسه و آشنایی با انواع علائم راهنمایی و رانندگی به اجرا در آمد. 

بهرامی‌نیا بیان کرد: با تمهیدات صورت گرفته در بخش ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در سال‌های گذشته شاهد کاهش چشمگیر حوادث و تلفات در بخش دانش‌آموزان در مدارس حاشیه راه‌های استان بودیم به نحوی که در سال تحصیلی 98-97 مجموع تعداد تصادفات و تلفات دانش‌آموزان در مسیر خانه به مدرسه و بالعکس به صفر رسید.

وی در پایان عنوان کرد این طرح‌ها در ابتدای سال تحصیلی جاری نیز در تعدادی از مدارس حاشیه راه استان اجرایی می‌شوند.

مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار