تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۰
کد خبر: ۱۸۴۵۱۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: عمر مفید یک مدرسه باید حدود ۱۰۰ سال باشد و این مدارس به دلیل استفاده از مصالح نامرغوب پس از چند سال ساخت در این زلزله تخریب شدند.
 اسماعیل نجار� در جلسه شورای مدیریت بحران استان در مسجدسلیمان اظهار داشت : در ابتدای سال جاری 25 استان کشور درگیر سیل شدند و بالغ‌بر 35 هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که� اولویت جبران خسارات با دو بخش مسکن و کشاورزی است.

وی افزود: بر اساس ارزیابی‌های بنیاد مسکن خانه‌هایی که تخریب‌شده و قابل سکونت نیستند در شهر 12 میلیون تومان و در روستا� 6 میلیون تومان هزینه اجاره‌ بها برای آن‌ها تأمین می‌شود.

اسماعیل نجار ضمن بیان میزان پرداخت تسهیلات برای واحدهای مسکونی آسیب‌دیده گفت : میزان پرداخت خسارت برای واحدهای نیازمند بازسازی در شهر 50 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 5 درصد، 12 میلیون تومان کمک بلاعوض برای ساخت، 15 میلیون تومان تسهیلات معیشتی 5 درصد و 5 میلیون تومان معیشتی بلاعوض پرداخت می‌شود.

وی برای تعمیر منازل آسیب دیده عنوان کرد:برای تعمیر واحدهای مسکونی شهری و روستایی تا 15 میلیون تومان وام و 5 میلیون تومان بلاعوض با توجه به خسارات پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به مقصر بودن سازمان نوسازی مدارس در تخریب مدارس گفت :عمر مفید یک مدرسه باید حدود 100 سال باشد و این مدارس به دلیل استفاده از مصالح نامرغوب پس از چند سال ساخت در این زلزله تخریب شدند، سازمان نوسازی مدارس باید نظارت کامل در خصوص ساخت‌وساز مدارس داشته باشد.


مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار