تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۰
کد خبر: ۱۸۴۷۳۴
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: در زمینه خودکشی یا غرق‌شدگی در خوزستان، بیشتر نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم تا تخصیص اعتبارات.

  امید حاجتی در جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی زنان و سلامت خوزستان که امروز (30 تیرماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: در زمینه خودکشی یا غرق‌شدگی در خوزستان بیشتر نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم تا تخصیص اعتبارات.
وی افزود: هر دو این موارد، پراکندگی زیادی در خوزستان دارند و در بحث خودکشی در مجموع به جز فرهنگ‌سازی نمی‌توانیم کاری کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان با بیان اینکه در زمینه کاهش موارد غرق‌شدگی نیز باید فرهنگ‌سازی شود، ادامه داد: خوزستان بیشترین آب‌های جاری و دریاچه‌های پشت سد را دارد که اگر فکر کنید می‌توانیم با کارهای فیزیکی و اجرای پروژه‌ها این موضوع را مدیریت کنیم، سخت در اشتباه هستید.

حاجتی ادامه داد: پراکندگی این اتفاقات را بررسی می‌کنیم اما همان جایی که پایگاه امداد و نجات هلال احمر نیز مستقر است، مواردی از غرق‌شدگی رخ می‌دهد یعنی به جز با کار فرهنگی، نمی‌توانیم این موضوع را مدیریت کنیم.

وی عنوان کرد: حتی اگر محدودیت منابع وجود نداشته باشد، چگونه می‌توانیم ساحل‌سازی کنیم و از پریدن افراد به آب جلوگیری کنیم؟ بنابراین در بسیاری اوقات اطلاع‌رسانی بسیار تاثیرگذار است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان تصریح کرد: باید از این حالت که همه کارها با اعتبارات دولتی اجرا شود، خارج شویم و در این زمینه می‌شود از ظرفیت سرمایه‌گذارن استفاده کرد تا علاوه بر قرار دادن فرصت‌های سرمایه‌گذاری در اختیار سرمایه‌گذارن علاوه بر ارائه خدمات، امداد و نجات را هم انجام دهند.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار