تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۰
کد خبر: ۱۸۴۹۳۶
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره

معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: قيمت مصوب مرغ كشتار روز از سوی ستاد تنظيم بازار كشور برای مصرف كننده و درب کشتارگاه ها و درب مرغداری ها اعلام شده و بايد مرغ به قيمت مصوب به دست مصرف كننده برسد و با گرانفروشان طبق قانون برخورد خواهد شد.

 علی محمد رحمانی زاده در خصوص قیمت مرغ اظهار کرد: مرغ كشتار روز فقط با نرخ مصوبی كه در کارگروه كشوری اعلام شد می بایست به فروش برسد بنابراین هر گونه عرضه بالاتر از قيمت مصوب تخلف محسوب می شود.

وی اظهار کرد : قيمت مصوبه مرغ كشتار روز از سوی ستاد تنظيم بازار كشور برای مصرف كننده و درب کشتارگاه ها و درب مرغداری ها اعلام شده و با گرانفروشان طبق قانون برخورد خواهد شد.

رحمانی زاده افزود مرغداری ها کشتارگاهها و مرغ فروشی ها مکلف هستند طبق قانون اقدام به صدور فاکتور کنند و در صورت عدم صدور فاکتور پرونده تخلف تشکیل و برابر قانون برخورد قاطع صورت می گیرد .

وی گفت: طی اعلام ستاد تنظيم بازار قيمت هر كيلوگرم مرغ زنده در محل درب مرغداری ۸۵۵۰ تومان، درب كشتارگاه ۱۲ هزار تومان و برای مصرف كننده  12 هزار و 900 تومان مصوب شد.

 رحمانی زاده عنوان کرد: هيچ كمبودی در حوزه گوشت مرغ وجود ندارد .بنابراین بر اساس مصوبه ستاد تنظيم بازار كشور بايد مرغ به قيمت مصوب به دست مصرف كننده برسد و مردم نظارت بر بازار اين ماده غذايی را لمس كنند.

وی افزود: بازرسان اصناف و سازمان صمت به شدت مراقب عرضه مرغ در سطح بازار هستند و با هر نوع گرانفروشی و عرضه به قيمت بالاتر مرغ كشتار روز برخورد قانونی مي کنند.

رحمانی زاده ادامه داد: اکیپ مشترکی متشکل از نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی، اداره کل دامپزشکی، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت و بازرسی اصناف جهت بازرسی و نظارت بر مرغداری ها و کشتارگاه های طیور استان تشکیل شده است و با هرگونه تخلفی برخورد قانونی می شود.

وی گفت: به مدت سه روز از تاریخ ۵ مرداد الی ۸ مرداد مانور نظارتی در سطح استان با همکاری دستگاههای عضو تنظیم بازار صورت می گبرد و مردم در صورت مشاهده گرانفروشي، كم فروشي، تقلب و عدم درج قيمت از سوی واحدهاي صنفی مراتب را به ستاد خبری 124 منعكس كنند تا بازرسان موضوع را پيگيری و در صورت نياز نتيجه را به شخص گزارش دهنده، اعلام كنند. 
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار