تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
کد خبر: ۱۸۵۷۶۷
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
 
به صورت همزمان سه پروژه فاز اول پست 132.33 کیلوولت دانیال، فاز اول پست 132.33 کیلوولت حسن درویشی و ورود و خروج خط 132 کیلوولت چغازنبیل – دانیال در پست درویشی در شهرستان شوش افتتاح شد.

 محمود دشت بزرگ مدیرعامل این شرکت در این آیین که با حضور استاندار خوزستان، نماینده مردم شوش در مجلس و مسئولین محلی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در مجموع در این سه پروژه 225 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صورت گرفته است.

وی گفت: ظرفیت فاز اول پست دانیال 50 مگاولت آمپر و ظرفیت فاز اول پست درویشی 30 مگاولت آمپر است و امروز در مجموع 80 مگاولت آمپر برق شهرستان شوش افزایش ظرفیت پیدا کرده است.

دشت بزرگ با بیان اینکه ظرفیت پست‌های دانیال و درویشی به 100 مگاولت آمپر افزایش ظرفیت پیدا می‌کند، تصریح کرد: قراردادهای توسعه این دو پست منعقد شده و عملیات اجرایی آن‌ها آغاز شده تا در فازهای بعدی ظرفیت هر پست به 100 مگاولت آمپر افزایش پیدا کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بیان کرد: طول خط انتقال 132 کیلوولت دو مداره چغازنبیل- دانیال در پست درویشی 17 کیلومتر مدار است و برای اینکه رینگ شبکه برق شوش تکمیل شود یک خط 56 کیلومتری از پست درویشی به پست پیام دزفول با ارزش سرمایه‌گذاری پنج هزار و 600 میلیارد ریال اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه در سه سال گذشته پنج ترانسفورماتور جدید در پست‌های برق شهرستان شوش نصب شده است، افزود: با افتتاح این دو پست بارگیری از تاسیسات برق این شهرستان که 76 درصد بوده به 60 درصد می‌رسد و با توسعه‌های آتی بارگیری به زیر 50 درصد کاهش پیدا می‌کند و پایداری شبکه برق شهرستان شوش برای چند سال آینده تضمین می‌شود.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان نیز در این آیین با تشکر از اقدامات انجام شده در صنعت برق استان، گفت: یکی از دغدغه‌های همیشگی سرمایه‌گذاران تامین برق مورد نیاز آن‌ها بوده است که با اقدامات انجام شده در صنعت برق خوزستان و توسعه شبکه این مشکل به حداقل رسیده است.

وی با بیان اینکه بعد از مشکلات ریزگردها و خاموشی‌های به وجود آمده 20 هزار میلیارد ریال در صنعت برق خوزستان سرمایه‌گذاری صورت گرفته یا در حال انجام است، تصریح کرد: با مدیریت علمی مدیران برق استان هر روز یک پروژه افتتاح می‌شود یا پایداری برق منطقه‌ای افزایش پیدا می‌کند.

شریعتی تاکید کرد: اگر با همین روند و جدیت ادامه دهیم برای چند سال آینده مشکل پایداری شبکه برق استان برطرف و تامین برق برای سرمایه‌گذاری و مشترکین خانگی تضمین خواهد شد.
مرجع / ایسنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار