تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۶
کد خبر: ۱۸۵۸۵۹
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
محموله قاچاق ۱۷۷ میلیارد ریالی در هندیجان کشف شد

  فرماندار هندیجان از کشف یک محموله قاچاق انواع تلفن همراه و قطعات یدکی خودرو خبر داد که به وسیله یک شناور آبی وارد آب های استحفاظی این شهرستان شده بود.

علی بویری  با اشاره به اینکه محموله این شناور روز گذشته با رصد و اشراف اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) و نیز هوشیاری نیروهای دریابانی کشف شد، اظهارداشت: این شناور قصد داشت از طریق مبادی غیر قانونی محوله خود به ارزش ۱۷۷ میلیارد و ۸۰۸ میلیون ریال را وارد کشور کند.

وی با اشاره به اینکه مبدا این کالاها برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس بود، گفت: در این خصوص شناور مذکور توقیف و صاحبان آن به مراجع قضایی تحویل داده شدند.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان هندیجان  با تاکید بر مبارزه قاطعانه با اینگونه قاچاق سازمان یافته ، یادآور شد: تحقیقات تکمیلی برای دستگیری عوامل مرتبط با این محموله در جریان است و جزییات بیشتر آن در زمان دیگری اعلام خواهد شد.

۲ هزار و ۶۰۰ گوشی تلفن همراه قاچاق 

بویری همچنین در بخش دیگری از این گفت وگو، بیشترین تعداد کالاهای کشف شده در این محموله را گوشی تلفن همراه عنوان کرد و افزود: ۲ هزار و ۶۸۹ دستگاه انواع تلفن همراه و تبلت، ۸۳۰ باطری گوشی و ۵۱۰ شارژر نیز در این محموله کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: در جریان کشف این محموله نیز ۱۴۵ دستگاه مبدل ارز دیجیتال و ۵۸۸ دستگاه پاور ماینینگ نیز ضبط و دراختیار مراجع ذیصلاح قرار گرفت.

فرماندار شهرستان هندیجان همچنین از کشف تعداد هشت هزار قطعه انواع برف پاک کن مخصوص خودروهای خارجی در این محموله کشف شده خبر داد و افزود: علاوه بر اینها تعداد ۱۴ هزار و ۸۰ عدد انواع لامپ خودروهای خارجی در این محموله وجود دارد.

بویری خاطرنشان کرد: بر اساس بررسی ها تعداد یک هزار و ۱۳۶ دست پوشاک زنانه و ۲۸ هزار و ۸۰۰ قرص غیرمجاز نیز از این شناور متخلف ضبط شد.

بر اساس این گزارش، در سال جاری ده‌ها محمولۀ کالای قاچاق و سوخت در مناطق ساحلی و آب‌های شمال غرب خلیج فارس کشف و ضبط شده است.

استان خوزستان با ۵۰۰ کیلومتر ساحل همواره در معرض قاچاق کالا و سوخت بوده است.

برابر آمار رسمی، در یک سال اخیر روند ورود کالای قاچاق به کشور از مناطق ساحلی خوزستان به علت افزایش نرخ ارز کاهش یافته، ولی قاچاق سوخت و آبزیان دریایی افزایش یافته است.

مرجع / ایرنا
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار