تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
کد خبر: ۱۸۵۹۰۱
print
نسخه چاپی
send
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان این‌که کل پروژه انتقال نفت گروه به جاسک یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر با ۳۶۶ هزار تن ورق است گفت: فاز دوم قرارداد در حال نهایی شدن و آغاز به‌کار می‌کند.
امین ابراهیمی در حاشیه بازدید معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در جمع خبرنگاران با اشاره به پروژه خط انتقال نفت گروه به جاسک اظهار داشت: با حمایت وزارت نفت عدد تولید ورق در سال جاری بالغ بر 70 هزار تن ارتقا پیدا کرده است.


وی با اشاره به این‌که از 70 هزار تن بیشتر آن در حوزه گاز است، بیان کرد: امروز در پروژه گاز ترش که جزو پروژه‌های شرکت نفت است، تقریبا عددی بالغ بر 12 هزار تن تولید شده است.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: قرارداد اولیه که 18 هزار تن است در مدت یک تا دو روز آینده به پایان می‌رسد تا اینکه قرارداد دوم‌ منعقد شود.

وی با بیان این‌که کل پروژه انتقال نفت گروه به جاسک یک هزار و 100 کیلومتر با 366 هزار تن ورق است، اظهار داشت: فاز دوم قرارداد در حال نهایی شدن و آغاز به‌کار می‌کند.

ابراهیمی گفت: خط لوله انتقال نفت از پایانه نفتی گوره تا پایانه نفتی جاست و از جنوب غرب کشور به جنوب شرق کشور از خارج کشور تامین می‌شد که با ورود مسئولان و مدیران نفتی دستور بومی‌سازی آن از اردیبهشت‌ماه 96 داده شد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان افزود: از نیمه دوم سال 97 تولید آزمایشی شروع شد و با مشارکت دیگر شرکت‌ها اسلب یا مواد اولیه در فولاد مبارکه تولید و مواد اولیه در شرکت فولاد اکسین تبدیل به ورق شد.

وی بیان کرد: کلیه زنجیره از سنگ آهن تا لوله پوشش داده شده در داخل کشور تولید می‌شود و از خروج ارز جلوگیری شده است.

به گزارش تسنیم ورق پروژه خط انتقال نفت گروه به جاسک توسط شرکت فولاد اکسین خوزستان تولید، شرکت فولاد مبارکه اصفهان اسلب و لوله‌سازی اهواز نیز لوله آن را تولید می‌کند.
مرجع / تسنیم
ایمیل مستقیم: info@khouznews.ir
پیامک: 5000205020
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار